Akgemci’ye Sakarya esnaflarından destek sözü

Akgemci’ye Sakarya esnaflarından destek sözü

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci ve Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı, Sakarya Caddesi esnaflarını ziyaret ettiler.


Adaylara büyük ilgi gösteren çarşı esnafları,  çarşının kaderine terkedilmiş olması ve su faturalarının çok yüklü gelmesinden dert yandılar.


AKGEMCİ; ESKİ ÇARŞILARIMIZ KADERİNE TERKEDİLMİŞ


Bir zamanların en hareketli caddesi olan Sakarya Caddesi’nin kendi haline bırakılmasının üzücü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Akgemci; “Esnafımız maalesef burada kaderine terk edilmiş durumda. Eski cazibesini, canlılığını kaybetmiş. Hal böyle olunca ekonomik sıkıntı çeken esnafımız da işyerini yenileme, tadilat çalışmalarına yapamamış. Zaten evine ekmek götürme mücadelesi içerisindeler.


İnşallah biz yetkiyi aldığımızda bütün eski çarşılarımızı tekrar cazibe merkezi haline getirip eski canlılıklarını kazandıracağız” dedi.


Su faturalarında tüketim bedeli ile ödenecek tutar bedeli arasında çok farkın olduğunu söyleyen esnaflara Akgemci; “Bu konuda gittiğimiz her yerden şikâyet alıyoruz. İnşallah sizler şehri bize emanet ederseniz bu konuda mutlaka iyileştirme yapacağız.


Yılda 1 ayda su parası almayacağımızı zaten açıkladık. Hanım kardeşlerimize bahar temizliği armağanımız” dedi.


NERGİZ; BELEDİYE HİZMETLERİ BURALARA UĞRAMAMIŞ


“İnsanlara rahat bir hayat sunmak, hayatı kolaylaştırmak belediyelerin başlıca vazifelerindendir” diyen Nergiz; “İnşallah sizler bizlere destek verip hizmet etme şansını sunarsanız bunu yapacağız. İnsanımızın rahat nefes alabileceği, imrenilen bir şehir inşaa edeceğiz.


Dulkadiroğlu ilçemizin bütün mahalleleri tıp Sakarya Caddesi gibi hizmete hasret. Buralara belediyecilik hizmetleri hiç uğramamış. İnsanımız adeta görmezden gelinerek kaderine terkedilmiş. Bizim insanımız bunu hak etmiyor. Bu şehir hepimizin, hizmette adaletli davranmak gerekiyor.


Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Prof. Dr. Sayın Tahir Akgemci ile omuz omuza çalışarak Dulkadiroğlu ilçemize hak ettiği hizmeti vereceğiz.


Görünen köy kılavuz istemez. Yılladır aynı zihniyetin belediyecilik anlayışı ortada. Artık değişim zamanı” dedi.


Hizmet sözü veren Akgemci ve Nergiz de,  esnaflardan tam destek aldılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER