Akman; "Boşa akan sular ekonomiye kazandırıldı"

Akman;

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Akman: "Boşa akan sulara gem vurularak ekonomiye kazandırıldı"


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, "12 yıllık iktidarımızda dağları devirerek barajlar yaptık, köy ve ilçelerimizi suya kavuşturduk" dedi.


Akman, Afşin Belediyesince hazırlanan Akdere İçme Suyu Projesi'nin temel atma töreninde, 2003'den bu yana hayatın her alanında büyük bir değişim yaşandığını belirtti. 


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) içme ve kullanma suyu götüreceklerini dile getiren Akman, "Şehirlerimiz modern içme ve arıtma suyu tesislerine kavuşuyor. Dünyada eşi benzeri olamayan 'Bin günde bin gölet' projesiyle 4 milyon dekar arazimizi suluyoruz. 12 yıllık iktidarımız döneminde dağları devirerek barajlar yaptık, köy ve ilçelerimizi suya kavuşturduk" diye konuştu.


Akman, Orman ve Su İşleri Bakanlığının 12 yılda 65 milyar liralık yatırımı hayata geçirdiğini vurguladı. 


İstihdama yönelik projeler de hazırladıklarını dile getiren Akman, "Boşa akan sulara gem vurularak ekonomiye kazandırıldı. Orman varlığımız her geçen gün artıyor. 12 yılda 2 milyar 800 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Fidan üretimimiz 6 kat arttı" dedi. 


Törene, Vali Şükrü Kocatepe, Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Bahaettin Kaptan ile diğer ilgililer katıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER