AKP, başkanlarla ilgili son kararı verecek

AKP, başkanlarla ilgili son kararı verecek

AK Parti'de büyükşehirler ve 27 il ile ilgili nihai karar yarın toplanacak Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) verilecek.

AK Parti MYK, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın AK Partili olan büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla ilgili son kararı vermek üzere toplanacak. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek toplantıda Ankara, Erzurum, Samsun, Sakarya, Gaziantep ve Bursa ile ilgili nihai karar verilecek. Daha önce İstanbul, Kayseri, Konya, Antalya ve Kocaeli'de mevcut başkanlarla 'yola devam' kararı alan AK Parti, 6 büyükşehirde daha kararını netleştirecek.

Başbakan Erdoğan'ın 31 Aralık Çarşamba günü belirlenen adayları Ankara'da kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Ancak değerlendirme sürecinin uzaması halinde açıklamanın 3 Ocak Cumartesi gününe de kalabileceği belirtiliyor. AK Parti, açıklamanın yapılacağı yer olarak ise ASKİ Spor Salonu'nu düşünüyor.

27 İL DE KARARA BAĞLANACAK

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Uşak, Yalova ve Zonguldak'ta da mevcut başkanlarla seçime gidilip gidilmeyeceğini karara bağlayacak.

Başbakan Erdoğan, belediyeleri AK Partili olan 45 ilden 18'inde 'yola devam' kararı almıştı.

Parti, Necip Büyükaslan (Adıyaman), Nevzat Patla (Aksaray), Selim Yağcı (Bilecik), Sabri Uğur (Balıkesir), Alaaddin Yılmaz (Bolu), Sabahattin Akaya (Burdur), Abdi Bulut (Kilis), Hüseyin Erer (Karabük), Hasan Ünver (Nevşehir), Ahmet Aygün (Tekirdağ), Adnan Çiçek (Tokat), Nihat Zeybekçi (Denizli), Halil Bakırcı (Rize), Yusuf Başer (Yozgat), Süleyman Selmanoğlu (Elazığ) ve Burhan Yenigün (Van), Necmettin Dede (Muş) ve Sami Aydın'ı (Sivas) 29 Mart seçimlerinde yeniden aday göstermeye karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2008, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63