AKP'li Başkanların performansı değerlendirildi

AKP'li Başkanların performansı değerlendirildi

Kahramanmaraş merkez ve 5 ilçenin AK Partili Belediye başkanlarının performansı teşkilata soruldu. Bugün sabah saat 11.00'da başlayan ve 14.00'da sona eren değerlendirmeye ilçeler de katıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde bugün yapılan değerlendirmeye il genelinden toplam 600 kişi katıldı. Partililer büyük ilgi gösterirken, bu yoklama için gözlemci olarak Ankara'dan gelen ve teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı, Ordu milletvekili Enver Yılmaz, Bursa milletvekili Mehmet Ocaktan, Gaziantep milletvekili Mahmut Durdu. İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya ile Merkez İlçe Başkanı Necati Okay da hazır bulundu.

Ak Parti listesinden Belediye başkan aday adayı olan isimlerden Zeynel Abidin Şerefoğlu ile Enver Çokyiğit salonda görülmezken diğer aday adayları İl belediye başkanlığı için oy kullanılan salonda hazır bulundular.

Mevcut başkan Mustafa Poyraz, Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Afşin Belediye Başkanı İrfan Gedikbaşı, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan ve Çağlayancerit Belediye Başkanı Mehmet Yıldızlı için çeşitli yerlere konulan sandıklarda oy verildi.

Şu anda merkez ilçe ve ilçelerde işbaşında bulunan toplam 6 AKP’li belediye başkanının başarı durumu teşkilata soruldu. Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın 5 yıllık görev süresi oylandı.

Performans Değerlendirme yoklamasında Belediye Başkanı Poyraz’ın 28 Mart 2004’ten bu yana yaptığı hizmetleri değerlendiren İl (50 kişi), Merkez İlçe (30), Kadın (50) ve Gençlik Kolları (50) üyeleri, İl Hakem ve İl Disiplin kurulu asil üyeleri ile Belediye (35) ve İl Genel Meclisi (9) üyelerinden oluşan toplam 232 kişi, Poyraz’ın icraatlarını yeterli görüp-görmediklerini işaretlediler.

Katılım ise 223 olurken, Kanal 46 İstihbarat Servisi'nin yaptığı araştırmaya göre, katılımcıların Başkan Poyraz hakkında değerlendirmelerinde asgari yüzde 50 arasındaki bir oranda olumlu (başarılı) şeklinde oy kullandıkları tahmin ediliyor.

Ak Parti’nin 29 Mart 2009’daki yerel seçimlerde Kahramanmaraş Belediye Başkan adayının belirlenmesi açısından büyük önem arz eden değerlendirme yoklamasının nasıl sonuçlandığı merak edilirken, genellikle ‘gizli oy gizli tasnif’ yönetimi ile gerçekleştirilen temayülün sonuçlarının büyük ihtimalle burada açıklanması beklenmiyor.

Bu arada; Poyraz’ın yanı sıra halen ilçelerde işbaşında olan AKP’li Belediye Başkanlarının durumu da ilçelerden gelen teşkilat üyelerine soruldu.

Afşin Belediye Başkanı İrfan Gedikbaşı, Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, Çağlayancerit Belediye Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı ve Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan’ın başarı durumları da o ilçelerden gelecek olan teşkilat üyeleri ile belediye ve il genel meclis üyelerine soruldu. .

Kahramanmaraş il yönetiminin 50 kişilik asil üyeleri ise hem merkez hem de ilçeler için oy kullandı.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya ise, seçim çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, yapılan bütün çalışmaların amacının AK Parti'yi açık ara birinci parti yapmak olduğunu kaydetti.

İŞTE TEMAYÜLDE SORULAN SORULAR

14 Aralık Pazar günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki yoklamaya katılanlara şu sorular soruldu:

1- Başkan’ın çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

1- Başkan hakkında genel olarak nasıl bir kanaate sahipsiniz?

2- Halkla ilişkiler çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

3- Teşkilatla olan ilişkileri nasıl buluyorsunuz?

Katılımcılar ise cevaplarını; ‘Olumlu, olumsuz, fikrim yok’ şıklarından birini işaretleyerek verdi.

ADAYLIK İÇİN SON SÖZ GENEL BAŞKANIN

Öte yandan; bu değerlendirmenin ardından ise, Ak Parti aday adaylarının yarışacağı bir temayül yapılması bekleniyor. Bu temayülde ise yine teşkilat üyeleri Ak Parti Belediye Başkan adayı olarak görmek istedikleri isim için, aday adayları içerisinden tercih yapacak.

Adayın belirlenmesi konusunda son sözü ise Ak Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek. Erdoğan, yapılacak temayül yoklamalarının ardından Ak Parti'nin Kahramanmaraş Belediye Başkan adayını açıklayacak. Adaylık yarışında mevcut Başkan Poyraz’ın ise rakiplerine karşı daha şanslı olduğu öne sürülüyor.

ENVER YILMAZ: BU YARIŞ DEĞİLDİR

Ak Partili Belediye Başkanları için Teşkilat yöneticilerinin görüşlerini yansıtan değerlendirme için Kahramanmaraş'a gelen Enver Yılmaz; 'Bu bir yarış değil' dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) delegeleri, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve 5 İlçe Belediye Başkanını görev sürelerini değerlendirmek üzere bu gün sandık başına gitti. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yapılan temayül yoklamasında AA Muhabirine değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, yurt genelinde yapılan temayül yoklamaları ile, belediye başkanlarının görev süreleri içerisindeki icraatlarını teşkilat nezdinde değerlendirdiklerini söyledi.

Yılmaz, yapılan temayülün aday adaylarının yarış süreci değil, belediye başkanlarının durum değerlendirmesi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yapılan temayüller ile belediye başkanlarının 5 yıllık görev süresindeki icraatları teşkilat nezdinde değerlendiriliyor. Bunun yanında yapılan anketler ve o şehrin milletvekillerinin düşünceleri neticesinde, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kanaati doğrultusunda İl Belediye Başkanlıkları açıklanacak.”

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, 5 yıllık bir görev süresinin ardından yapılan hizmetlerle teşkilat mensuplarının karşısına çıktıklarını belirterek; “Büyük bir enerji ile 5 yıl boyunca Kahramanmaraş'a hizmet etmeye çalıştık. Güzel icraatlara imza attık, Kahramanmaraş Belediyesini sosyal belediyeciliğin en iyi uygulandığı yerlerden birisi haline getirdik. Bu gün de delegelerimiz, bu görev süremizi değerlendirecek, eğer bizden memnunlarsa, olumlu, yok değillerse olumsuz oy kullanacaklar. Ben tüm delegelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, her şeyin Kahramanmaraş için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ak Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mahmut Durdu'nun da gözlemci olarak katıldığı temayül yoklaması gizli oy, gizli tasnif şeklinde yapıldı.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'ın yanı sıra; Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Afşin Belediye Başkanı İrfan Gedikbaşı, Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, Çağlayancerit Belediye Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı ve Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan'ın 5 yıllık görev süresi içerisindeki başarı grafikleri ile teşkilat ile ilişkilerini değerlendiren delegeler'in kanaatleri, belediye başkan adaylarının belirlenmesi açısından önem taşıyor. (www.kanal46.com)Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2008, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET ARIKAN
AHMET ARIKAN - 13 yıl Önce

siyaset yavaş yavaş ısınmaya başladı. başkanlarımız bugün teşkilat içerisinde ilk sınavlarına girdiler.kazanan memleketimiz olsun.şahıslara takılmayalım. saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner66

banner63