AKP'nin İstanbul adayı kim?

AKP'nin İstanbul adayı kim?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden aday olan Kadir Topbaş'ın adaylığını bugün saat 13:00'te İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak.

ANKARA ADAYI ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya, Kayseri, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamasının ardından vekillerle görüşerek çarşamba günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacak.

AK Parti, gelecek hafta sonuna kadar tüm büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklamış olacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün Kocaeli ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamasının ardından gece yarısı Ankara'ya döneceği öğrenildi.

Erdoğan, yarın Ankara milletvekilleriyle bir araya gelerek Ankara için durum değerlendirmesi yapacak. AK Parti'nin 14-20 Aralık tarihleri arasında bir firmaya yaptırdığı anket sonuçları da Erdoğan'a verilecek. Daha sonra AK Parti Ankara İl Başkanı Halis Bilge ile durum değerlendirmesi yapacak olan Erdoğan, düzenlenecek törenle Ankara Belediye Başkan adayını açıklayacak.

Bu arada Pollmark tarafından son 6 gün içinde yapılan ankete göre, Ankaralıların yüzde 46'sı yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i, yüzde 11'i Turgut Altınok'u, yüzde 17'si de Murat Karayalçın'ı istiyor. Gökçek, 'Sesar' firmasına para verdiği yönündeki iddiaları dün yazılı açıklama ile noter tasdikli olarak yalanlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2008, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63