AKP umudunu kan ve gözyaşına bağladı!

AKP umudunu kan ve gözyaşına bağladı!

CHP Milletvekili Yiğit: "AKP umudunu kan ve gözyaşına bağladı"


CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, son günlerde yaşanan terör olayları ve medya kuruluşlarına yapılan saldırıları değerlendirdi. AK Parti hükümetinin, 7 Haziran'da 400 milletvekili alamayarak tek başına iktidar olamamasından sonra umudunu kan ve gözyaşına bağladığını iddia etti.
Türkiye'nin oldukça zor bir dönem yaşadığını dile getiren Milletvekili Yiğit, "Muhalif medya organlarına saldırılar yapılıyor. Daha önce Hizmet Hareketi'ne yakın olduğu ileri sürülen çeşitli kurumlara, Zaman gazetesine aynı saldırılar yapılmıştı. Adamlar dur durak bilmiyor, her tarafa saldırdılar. Ekonomik yönden nasıl zarar veririz diye önce onu tamamladılar, sonra ülkeyi kan gölüne döndürmek için, hani 400 milletvekili çıkaramadılar, iktidar olamadılar ya, umutlarını kana ve gözyaşına bıraktılar. Umutlarını oraya bağladılar, yani kandan ve gözyaşından umut beklediler. Şu an yapmak istedikleri şey o. Doğu, kan gölüne döndü. Her gün onlarca şehidimiz geliyor. Siviller arada ölüyor. O kadar ülke zor durumdayken halen sanki çok doğru şeyler yapmışlar gibi kanı kanla temizlemeye çalışıyorlar. Bu işi bir an önce oturup iyi düşünmeleri lazım. Bu kanın durması için ne gerekiyorsa tüm partiler biraraya gelecekler, ortak bir karar alacaklar, ne gerekiyorsa yapacaklar. Önce kan duracak. Ondan sonra muhalif insanların üzerlerine kurmuş oldukları ekonomik baskılar duracak. İnsanları zor durumda bırakmayacaklar. Ülkeyi normale döndürecekler." dedi.
'SAVCILAR CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN'IN MEMURLARI GİBİ'
Türkiye'de Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın her şeyi söylediğini ifade eden CHP Milletvekili Yiğit, "Bir kere savcıları görüyorsunuz. Adamlar, olan her şeyi söylüyorlar. Başbakan, Cumhurbaşkanı her şeyi söylüyor. İnsanları suçluyor, insanları zor durumda bırakıyor ama kendilerine gelince, bir başkası konuştuğu zaman da hemen savcılar şeye kalkıyor. Sanki savcılar, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın memurları gibi. Hemen soruşturma açıyorlar, fezlekeler hazırlıyorlar. Gerçekten ülke çok zor durumda. Bir an önce bu kanın durması gerekir. Oturup biraraya gelip bu işi bitirmek gerekir." dedi.
'HERKES SAĞDUYULU OLMALI'
Herkesi sağduyulu olmaya ve provokasyonlara gelmemeye çağıran Ali Yiğit, "Sağduyuya ihtiyaç var. İnsanlarımız, kardeşçe birarada yaşamayı bilmeliler. Biz hep şunu söyledik, renk, dil, din, ırk ne olursa olsun insanlar kardeşçe, barış içinde, birarada yaşamayı öğrensinler. Bizim bunu sağlamamız lazım. Buna çok ihtiyacımız var." diye konuştu.
Son dönemde Hürriyet gazetesine yapılan saldırıyla adı anılan Osmanlı Ocakları adlı grubun, AK Parti'nin bindirilmiş kıtaları olduğunu iddia eden CHP Milletvekili Yiğit, "Bugün Osmanlı Ocakları diye bir grup çıkmış, bunlar kırıp döküyorlar. Yani yazık bu ülkeye. Tam da terörün istediği şeyleri yapmaya çalışıyorlar ki bu ülkeyi Ortadoğu'ya çevirmesinler. Lütfen herkes aklını başına toplasın. Osmanlı Ocakları, AKP'nin güdümünde hareket ediyor; tutulmuş, bindirilmiş kıtaları. Adam çıkmış, bir tane milletvekili, İstanbul'da veriyor veriştiriyor, kırıyor döküyor. Medyayı basıyor, Hürriyet'i basıyor. Orada, 'ne olursa olsun' diyorlar, 'seni başkan yapacağız' diyorlar ama bir bakıyorsun o adam askerliğe bile gitmemiş. Başkasının, fakir fukaranın çocuğu asker, polis ölüyor ama o askerliğini bile yapmamış. Böyle bir ülkede yaşıyoruz." dedi.


CİHAN

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63