Akşener AK Parti'liler için dua etti

Akşener AK Parti'liler için dua etti

TBMM Başkan Vekili MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, kibir ve nefislerinin kabardığını ifade ettiği AKP'liler için dua etti.

Akşener, “Ben de bu ardaşlara bir duada bulunuyorum. Allah bu arkadaşları edindikleri kibirden korusun. İçlerindeki şeytan ve nefislerinden korusun. Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var” dedi.

Konya'da partisi tarafından düzenlenen sohbet toplantısına katılan Akşener, konuşmasında AKP hükümetini eleştirdi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinglerdeki sözlerine tepki gösterdi. AKK için bir de dua eden Akşener şunları söyledi:

“Sayın Başbakan miting meydanlarında istediği kadar gezip haykırsın, istediği kadar haraket etsin, istediği kadar laf söylesin ama bu defa gezdiğim illerde gördüğüm hanımlar harakete geçmişler ve duruma el koymuşlar. Yarın Türkiye için çok çok iyi olacak. Genel Başkanımızın hep söylediği bir şey var ‘Osmanlı tokatı’ diye. Ben Osmanlı tokatı demeyeyim de şöyle diyeyim. Hanımefendilerin eli ile başlayan MHP’lilerin kol ve iman gücü ile çoğalan bu haraketlenmenin sonucunda bir ses yükselir. Çünkü nefsi kabaran kibir sahibi olan insanların dinimizde çok sert bir dille eleştirilir. Bu arkadaşların kibri de var nefisleri de kabardı. Bizim önceliğimiz sabır ve nefistir. Ben de bu ardaşlara bir dua da bulunuyorum; Allah bu arkadaşları edindikleri kibirden korusun. İçlerindeki şeytan ve nefislerinden korusun. Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var.”

YİĞİDİ KURU SOĞANA MUHTAÇ EDEN KENDİLERİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kuru soğan ile ile ilgili sözlerini de eleştiren Akşener, “Yiğidi kuru soğan yemesine mecbur eden kendisi ve iktidarı. Yiğit kuru soğana muhtaç ama kuru soğancılar da soğanı nehire döküyorlar. Kuru soğanın satılmasını sağlayacak merci iktidar. Böyle bir şey yer yüzünde görülmemiştir. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır. Sayın Başbakanın oldumu yani. Kuru soğana muhtaç olan yiğidi Maraş’ta söyleyen Başbabakan. O dizeleri yazan Aşık Mahsuni. Mahsuni’ye ne oldu. Sivas’ta yandı. O otelin altındaki kebapçıyı halen kaldıramadılar. Sayın başbakanın yaptığı bir taraftan tavşana kaç tazıya tut demektir. Böyle bir ortamda seçime gidiliyor” dedi.

BAŞBAKAN'IN İŞİ MİTİNG DEĞİL

Meral Akşener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın meydan meydan gezip genel başkanlar aleyhlerinde konuştuğunu da ifade ederek, “Başbakan işi miting değil. Ankara’da durup ekonomik kıyıma çare bulmak için gayret etmektidr. Ama o kadar kolay oy aldılar ki, bundan uzun süre faydalandılar. Ama şimdi takke düştü, kel göründü. Miting miting koşuyor. Mitingler bitince yurt dışına gidecek. Yurt dışı yolllukları çok iyi” diye konuştu.
Sohbet toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal da katıldı. Bal da yaptığı konuşmada AKP’yi eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2009, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67