Albayın evinde 280 el bombası!..

Albayın evinde 280 el bombası!..

Beykoz ilçesine bağlı Çavuşbaşı'nda bir emlak ofisine yapılan baskında, emekli bir albayın eşyaları arasından 280 adet el bombası bulunduğu iddia edildi. Albay'ın JİTEM'in kurucularından Arif Doğan olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Çavuşbaşı, Çengeldere Mahallesi, Çengeldere Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir emlakçiye baskın düzenledi.

Baskında bazı askeri evraklar ve silah bulundu. Ayrıca eşyalar arasında 280 adet el bombası olduğu iddia edildi. Eşyaların emekli albaya ait olduğu ileri sürüldü.

Mahalle sakinleri emekli albayın işyerinde emlakçilik yapan akrabalarının yanına sık sık ziyarete geldiğini ve çevresi tarafından sevilen bir insan olduğunu söyledi.

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin baskın yaptığı anda olay yerinde olduğunu belirten Ramazan Öztürk, "280 adet bomba bulunduğu yönündeki haberleri üzüntüyle takip ettik. Biz hep buradayız. Öyle bir şey yok. İşyerinde albayın kendine ait askeri evraklar, kendi ruhsatlı silahları, askeri elbiseleri, hediyelik eşyaları vardı. Bunların hepsi açıldı tek tek bakıldı.

Olay bundan ibaret. Kesinlikle bir tane bile bomba çıkmadı. Albayımız oğlunun ve eniştesinin yanına gelir giderdi. Kendisini ziyarete gelen giden bile olmazdı" şeklinde konuştu. Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

ALBAY ANKARA'DA GÖZALTINA ALINDI

JİTEM kurucularından emekli Albay Arif Doğan terörle mücadele şubesi polislerince Ankara Çankaya'daki evinde gözaltına alındı. Doğan'ın evinde çeşitli dokümanlarına el konuldu. Emekli Albay Doğan, sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından İstanbul'a gönderildi.

İstanbul'da ise Doğan'ın sahibi olduğu iddia edilen, Beykoz Çavuşbaşı Çengeldere Caddesi'ndeki Turaboğlu Emlak bürosuna önceki gece 22.00'de baskın düzenlendi. Baskında ele geçirilen belgelerden bir kısmının, Doğan ile öldürülen emekli binbaşı Cem Ersever'in Jitem'de çalıştığı dönem ve sonrasına gizli yazışmalar oldukları iddia edildi. (mynet)Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2008, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66