Alevi dedesi: "Yapılanları gözümüz görüyor"

Alevi dedesi:

Başbakan Davutoğlu'nun Kahramanmaraş ziyaretinde otobüsüne davet ettiği Alevi dedesi Yıldırım "Son 12 yıldır yapılanları gözümüz görüyor."


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kahramanmaraş ziyaretinde otobüsüne davet ettiği Alevi dedesi Mehmet Yıldırım, "Son 12 yıldır yapılanları gözümüz görüyor. Her alanda reformlar yapıldı, Allah için konuşacaksın 10 senede yapılanlar 80-90 yıldan bu yana yapılamadı" dedi.


Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Davutoğlu ile Kahramanmaraş ziyaretinde görüşme fırsatı bulduğunu söyledi.


Davutoğlu ile konuşabilmek için Valilik önünde beklediğini ifade eden Yıldırım, Başbakan ile arasında geçen diyaloğu şöyle anlattı:


"Görevlilere, 'ben Alevilerin dedesiyim. Başbakan ile görüşmek ve halini hatırını sormak istiyorum, onunla konuşmadan buradan ayrılamam" dediğimde kendisini beni fark etti ve otobüsüne çağırdı. Ben de kendisine 'Hak Muhammed Ali yareniniz olsun. Hz. Hüseyin ile ilgili söylediklerinizi dinledim. Allah ülkemize zeval vermesin, size dua ediyoruz" dedim."


Yıldırım, Başbakan Davutoğlu'nun daha sonra kendisini toplu açılış törenine davet ettiğini ve protokolün bulunduğu bölümde oturmasını sağladığını aktardı.


Birlik ve beraberliğin önemine değinen Yıldırım, "Bir çakıl taşı kaybolursa bu hepimizin kaybıdır. Bir taşı taş üstüne koyarsan da hepimizin faydasıdır. 12 seneden bu yana Türkiye'de yapılanlar saymakla bitmez. Yollar hastaneler, üniversiteler..." diye konuştu.


Yıldırım, son yıllardaki reformlarla hizmetin halkın ayağına kadar götürüldüğünü vurguladı.


Alevilerin geçmişte zor durumda kaldığını savunan Yıldırım, şunları kaydetti:


"Birçok dönemde kıyıma uğradık. AK Parti başa geldiğinden bu yana çok şükür Türkiye'de böyle bir kıyım olmadı. Son 12 yıldır yapılanları gözümüz görüyor. Her alanda reformlar yapıldı, Allah için konuşacaksın 10 senede yapılanlar 80-90 yıldan bu yana yapılamadı."


(AA)

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67