Anavatan adayı Aras, eğitime önem veriyor

Anavatan adayı Aras, eğitime önem veriyor

Seçimlere renk ve heyacan katan Anavatan Partisi Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Eczacı Bahtiyar Murat Aras, 29 Mart yerel seçimleri için ümitli konuşarak, yerel seçimin hayırlar getirmesini diledi.

Uzun seneler Anavatan Partisi'nin her kademesinde görev alan, siyasetçi kadar da sporcu kimliği ile de yakından tanınan Aras, 29 Mart yerel seçimleri için ümitli konuştu ve bu seçimin Kahramanmaraş'a hayırlı olmasını istedi.

Uydu üzerinden yayın yapan Yerel Aksu TV'deki canlı yayında Murat Aras, seçime yönelik projelerini, düşüncelerini anlattı, üniversite ile toplum arasındaki uçurumun mutlaka giderilmesinin yanında, Kahramanmaraş ekonomisi için çok ciddi ekonomik kaynak oluşturan üniversite öğrencilerinin tüm sorunlarının çözülmesinde fahri elçilik görevi yapacağını söyledi.

Özellikle eğitime de zaman ayıran, ancak üniversiteye de değinmeden geçmeyen Aras, “Bugün üniversitemizde 12 bin öğrenci var. Oysa sayın Rektör, göreve başladığında bu sayıyı 25 binlere çıkartacağını söylemişti. Üniversitemiz için hedef 50 bin öğrenci olması gerekirken, bir de öğrencilerini üniversitemizden ve şehrimizden memnun olmadıkları yolunda duyumlar alıyorum ki, bu da beni üzüyor” dedi.

Eğitime de yer veren Aras, Türkiye genelindeki il sıralanmasında, şehrimizin 66. sırada olmasının üzüntü ve esef verici olduğunu da belirterek, eğitimli işsizler ordusunun oluşturabileceği sosyal patlamanın boyutuna dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2009, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63