Ankara'da Melih'le yola devam

Ankara'da Melih'le yola devam

29 Mart Yerel Seçimlerinde AKP'nin Ankara Büyükşehir, Gaziantep ve Erzurum adayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir programla açıklandı. Erdoğan Ankara'da yola Melih Gökçek'le devam edeceklerini söyledi. AK Parti'nin Erzurum adayı yeniden Ahmet Küçükler oldu. Gazientep Belediye Başkan adayı ise yeniden Asım Güzelbey oldu.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için bir dönem daha Melik Gökçek'i aday göstermesi bekleniyordu. AKP Genel Merkezi'nde yapılan toplantı için parti önünde büyük bir hareketlilik yaşandı. Yüzlerce partili AK Parti binasının önüne gelirken içerdeki toplantının canlı olarak dışarı verilmesi için dev ekranlar kuruldu. Emniyet güçleri de Parti çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Daha önce 5 büyükşehir belediye başkanı ile 18 il belediye başkanını açıklayan Başbakan Erdoğan, Ankara'da Melih Gökçek'le (60 yaşında esnaf), Gaziantep'te Asım Güzelbey (57 yaşında doktor) ve Erzurum'da ise Ahmet Küçükler (38 yaşında hukukçu) ile hizmete devam edeceklerini söyledi. Başbakan Erdoğan konuşması sırasında CHP'ye yüklendi. Bu arada 3 yerde daha mevcut isimler ile yola ve hizmete devam kararı verilmesinin Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'ın da yeniden aday gösterilme şansını bir hayli yükselttiği yorumlarına neden oldu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

-Bugün Ankara, Gaziantep ve Erzurum başkan adayını açıklayacağız

-Dadaşlar diyarını yeniden Türkiye'nin yıldızı haline getiriyoruz ve getireceğiz. Erzurum'a yeniden Ahmet Küçükler ile yolumuza devam ediyoruz.

-Erzurum Doğu'nun incisi olarak biliniyordu, ancak bizden önceki dönemlerde bu potansiyel değerlendirilememiştir.

-Tarihi misyonumuzu sürdürmemiz gerekiyor

-Bugüne kadar bazı illerin adaylarını kamuoyuna duyurduk, bazı arkadaşlarla yola devam etme kararı verdik. Bazı yerlerde ise anket çalışmaları devam ediyor, kamuoyu yoklamaları yapılıyor, henüz karar vermedik.

-15 Ocak'a kadar adaylarımızı açıklayacağız

-Amacımız kimseye koltuk dağıtmak, makam sağlamak, paye vermek değil, biz sorunları çözecek başkan adayları arıyoruz

-Halkın gönlüne girebilen bizim adayımızdır

-Biz adil paylaşımı nasıl sağlarız bunun gayreti içindeyiz

-İş bilenin kılıç kuşananındır

-Şehirlerimizi geleceğe hazırlıyoruz

- Eğer bir belediye başkanı çat kapı vatandaşımın evine gidip kabul edersen ben sizin çayınızı içmek istiyorum diyebiliyorsa işte o başka bir ildir başka bir ilçedir. Bir belediye başkanı telefonunu açıpta Ahmet bey bu akşam hanımefendiyle beraber yemeğe bekliyorum derse bu farklı bir belediye başkanıdır. İşte bu bağı kurabilen bir belediye başkanı AKP belediye başkanıdır.

- Bunu söylerken çok ciddi bir riski üstleniyorum. Çünkü bu noktada güvenmek istiyorum. Bunu başarmamız lazım ve bizler eğer bunu başarabilirsek inanıyorum ki bizim halk nezlinde itibarımız her geçen gün artmaya devam

-Kim televizyon ekranlarında yalan haberler uydurursa uydursun halkın gönlüne girmeye kimse engel olamaz.

-Ve silmek silinmek mümkün değil. Çünkü bunlar özellikle seçilmiş haberlerdir. Öğrenciler donuyor dedikleri olaylar var ya bir tane bir yerde buluyor. Özellikle böyle bir şeyi seçer bulabilirsin. Burada sorumlu kimdir okulun müdürüdür. Buralarda kasıtlı olarakta bunu yapabilir.

- Bu konuda iddialı olan bir iktidar var bu ülkede. Bunu hazmedemeyen bir iktidar da var bu ülkede.

- Türkiye bugün tam bir kararlılık içinde AB ile katılım müzakerelerini yürütüyor. Bugün bölgesel sorunların yanı sıra küresel sorunlarda da Türkiye'nin tavrı izleniyor. Ankara'nın da uluslararas platformda adı daha fazla duyuluyor.

- Hep şunu duyardık. Sizin Ankara'nın havaalanı niçin böyle derlerdi. Şehriniz hep villalarla dolu derlerdi. Gecekondunun farkında değillerdi. Hele hele bunların birçoğu gece girdiği zaman ağaçların arasında villaları görürlerdi. Bu defa olay değişti. Şimdi bize diyorlar ki gerçekten bu bulvarın yapılmasıyla birlikte havaalanının yeni terminal binasını yapılmasıyla birlikte bize şimdi şunu söylüyor, Ankara bu kadar kısa zamanda nasıl böyle değişti. Hep bunu söylemeye başladılar.

- Ankara Türkiye'nin alt yapı ve üst yapı yatırımlarını yaptı ve bugünden bir Avrupa Başkenti haline geldi. 1994 yılına kadar Ankara'ya yapılan toplam alt üst geçit sayısı 17 idi. Şu son 15 yılda Ankara'ya yeni 101 alt üst geçit yapıldı.

- Şehrin pek çok yerinde yeni bulvarlar yapıldı. Yurt dışından gelenler özellikle Ankara'ya ilişkin değerlendirmelerini yaparken buralara bakarken yapıyor. Çok kısa bir süre zarfında bu yol tamamlandı çağdaş bir görünüme kavuştu.

- İşimiz bitti mi bitmedi? Şu anda konutlarımız yükseldi bu konutlarla birlikte tabi bütün o çevrenin peyzaj çalışmaları da bitirilecek. Gerek konutlar gerekse yemyeşil parklar bahçeler oraya yapıldığı anda da Ankara'ya giriş çok daha güzel bir anlam kazanılacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2009, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63