Aras'ın kitapçığında da MGÖ imzası...

Aras'ın kitapçığında da MGÖ imzası...

Kahramanmaraşspor için hazırladığı "Yükseklere adım adım" projesi ve AK Parti il eski başkanı Atıf Şirikçi'nin belediye başkan aday adaylığı döneminde hazırladığı, içerisinde yer alan ve mevcut belediye yönetiminin kast edildiği "Yeter" kelimesinin bulunduğu seçim broşürü ile dikkat ve tepki çeken Mehmet Güçlü Özer'in (MGÖ) sahibi olduğu Bütem Ajans yine gündeme geldi.

ANAP Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Bahtiyar Murat Aras'ın "Projeler Dönemi Başlıyor" başlıklı seçim kitapçığını da Mehmet Güçlü Özer'in hazırladığı görüldü.

Kahramanmaraş gündeminde iki yıldır yer almasına rağmen bu kısa sürede üstün başarı göstererek merdivenin basamaklarını adeta jet hızı ile 3'er, 5'er çıkan Mehmet Güçle Özer, geçen günlerde yapılan seçimde de Ticaret ve Sanayi Odası'nın 77 kişilik meclisine girmeyi başarması ile de gündeme gelmişti.

Kanal 46'da yayımlanan "Mehmet Güçlü Özer KATSO yönetiminde" başlıklı haberin ardından çok sayıda okuyucu yorumu haberin altına eklenirken, Mehmet Güçlü Özer, Haber Merkezimize 19 Şubat 2009 tarihinde mgozer@hotmail.com adresinden yazılı bir açıklama gönderdi.

Siyasi gündemin yoğunluğu nedeni ile o günlerde yayımlayamadığımız söz konusu açıklamayı, Mehmet Güçlü Özer'in yeniden gündeme gelmesi üzerine aşağıda sizlere aynen sunuyoruz:

"İLETİŞİM HER ŞEYDİR!

Öncelikle www.kanal46.com haber portalının değerli yönetici, yazar ve tüm çalışanlarına bu zor ve meşakkatli görevi başarıyla yerine getirmeleri ve kente sağladıkları entelektüel katkı açısından halisane takdir ve teşekkürlerimi belirterek geç kalmış da olsa selamlarımı iletiyorum.

Gerek yoğun çalışma tempom gerekse de çok sık seyahatlerde bulunmam nedeniyle bugüne kadar kentimizin değerli basın mensuplarıyla istişare ve diyalog eksikliği yaşamış olmayı da bir özeleştiri olarak görüyorum. Profesyonel kariyerimin yanında kentsel projelere imza atarken doğrusunu söylemek gerekirse bu eksikliği de fazlasıyla hissediyorum.

Ancak, müsaade ederseniz son zamanlarda kamuoyunda dile getirilen Kahramanmaraş Spor ve Sayın Atıf Şirikci’nin seçim kampanyaları ile ilgili olarak da gerçekleri sizlere iletmeyi bir zorunluluk olarak görüyorum.

Bilindiği üzere, Kahramanmaraş Spor yönetiminden gelen talep üzerine kulübün gerek altyapısı ve finansal projeksiyonu gerekse de kalıcı sportif başarısı için “Yükşelişe Adım Adım” projesini dünyadaki başarılı futbol modellerini inceleyerek hazırlamıştım. Özellikle 1995 yılında hazırladığım “Büyük Fenerbahçe Endüstrisi” kitabımdan da bazı alıntılar yaptığım bu projedeki temel felsefe Kahramanmaraş’ın sosyal kalkınış ve kentsel pazarlama dinamiğini çalıştırmaktı. Nitekim, proje 3 Ekim 2007 tarihinde bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklandı. Ciddi emek vererek hazırlanan ve adeta Anadolu’da yaşama savaşı veren kulüplerin başvuru kaynağı olacak bu proje ertesi gün rafa kaldırılarak uygulanması ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ekte içeriğini bulacağınız projenin açılımlarına dikkat ettiğinizde zaten ne demek istediğim net olarak anlaşılacaktır.

Öte yandan, Sayın Atıf Şirikci’nin seçim kampanyası bugüne kadar kent kamuoyunda ciddi yankı uyandırmıştır. Son derece gerçekçi tespitlerin yapıldığı ve yeni siyasetin Kahramanmaraş ile adeta tanıştırıldığı bu kampanya sizlerin de kabul edeceği gibi Kahramanmaraş tarihinde ilk defa projeleri tartışılır hale getirmiştir. Lakin, parti içinde gelişen süreçte karar alıcıların kriterlerini sorduğumuzda karşımıza ne yazık ki başka gerekçeler çıkmaktadır. Sayın Şirikci’ye zarar vermemek adına bu konu ile ilgili tüm spekülasyonların da biran önce bitmesinin temenni ediyor, kent olarak topyekün bir kalkınma mücadelesi içine girmemizi de tarihi bir zorunluluk olarak özellikle belirtmek istiyorum!

Basınımızın kıymetli temsilcileri, sizlerin de desteğiyle bu açıklamayı bir başlangıç olarak görüp, bundan böyle Kahramanmaraş için el birliği ile çalışmayı bir fırsat olarak nitelendiriyorum. Ayrıca, kendimi ifade etmenin ve bu kent için nazicane yaptıklarımı da dile getirmenin şık olmayacağını düşünerek mesleki kariyerimi, ürettiğim değer ve fikirlerdeki çizgiyi sizlerin takdirine bırakıyorum. Son olarak, bu vesileyle sizlere bir kez daha yayın hayatınızda başarılar diliyor, bundan böyle hep birlikte daha çok iletişimle Kahramanmaraş’a hizmet etmeyi temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Mehmet Güçlü Özer" (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2009, 20:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 13 yıl Önce

Kahramanmaraşspor küme düştü, Şirikçi de partisi içerisinde zorlu aday adaylığı günleri geçirerek saf dışı kaldı.....Bunlardan da anlıyoruz ki Bahtiyar beyin de işi bir hayli yaş.........MGÖ işini yapıyor ama demek ki bir yerlerde ten uyuşmazlığı var......haydi hayırlısı......

SIRADAKİ HABER

banner73