'Atatürk'ün yapamadıklarını yapacağız'

'Atatürk'ün yapamadıklarını yapacağız'

Hak ve Hakikat Partisi (HHP) Genel Başkanı Dursun Güneş, partisinin teşkilatlanma çalışmaları için Kahramanmaraş’a geldi. Bugün öğleyin Hacı Milcan Lokantası’nda düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Güneş, partisinin ve düşüncesinin kamuoyunca yanlış anlaşıldığını söyledi.

Kanal 46'nın da takip ettiği toplantıda; Erzurum’da yaptığı açıklamalarla bir anda Türkiye gündemine oturan ve partisinin adı “Asma-kesme” partisi olarak anılmaya başlanan Güneş sözlerine Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve dualar okuyarak başladı. Türkiye'nin aklıselim olduğu taktirde krizde çıkış kapılarının olduğunu söyleyen Güneş, "Arap ülkelerinde biliyoruz ki beyin noksanlığı var." dedi.

Adaleti sağlamak için yola çıktıklarını belirten Güneş şöyle konuştu: “Biz Hak ve Hakikat Partisi olarak, kısa deyimiyle ‘asma-kesme’ partisi olarak memleketin her tarafını dolaştık ve şu izlenime vardık. Bu asma kesme meselesi, bazı basın organları tarafından yanlış lanse edildi ve dolayısıyla halk arasında bazı tedirginlikler olduğunu gördük. Biz asma-kesmenin nasıl vuku edeceğini açıklamıştık. Bu gün A’dan Z’ye kadar hangi başkanı kaldırırsanız, hangi birim başkanını kaldırırsanız onun koltuğunun altından pis kokular geliyor. Biz şunu söyledik. Devletimize kurşun sıkan bölücüleri, suçu tespit olan insanları asacağız. Yani idam yasasını geri getireceğiz. Yolsuzluk yapanı, devleti zarara sokan insanları da aynı kategoriye koyacağız dedik. Biz onun için diyoruz ki Hak ve Hakikat Partisi olarak bu gibi yolsuzlukların önünü kesmek için, adaleti sağlamak için asmayı kesmeyi mecbur kılacağız. Ve Osmanlı ruhunu getireceğiz."

Yaşanan küresel ekonomik krize de değinen Güneş, Türkiye’nin aklıselim davranması halinde bu krizden ekonomisini düzelterek çıkabileceğini öne sürdü. Güneş; “Türkiye idaresi aklı selim olursa, Türkiye için çıkış kapıları vardır. Bu gün iflas eden vahşi batı yerin dibine batmak üzeredir. Allah’ın hükmü tecelli kılacaktır. Ve Türkiye, yönünü ne doğuya ne batıya çevirmeyip de ayaklarının üzerinde durup bir karar alabilirse, etrafındaki Türk Cumhuriyetleri ile Ortadoğu ile irtibata geçebilirse, buralarda iş ortaklığı kurarak petrolünü geliştirerek ekonomisini düzeltebilir. Bizden söylemesi. Biz geleceğimiz zaman zaten yapacağımızı biliriz. Biz devlet nasıl idare olunur biliriz, onlara da öğreteceğiz devlet nasıl yönetilir” diye konuştu.

Türkiye’nin çevresinin petrol yatakları ile çevrildiğini savunan Güneş, geldiklerinde ise su fiyatına petrol satacaklarını söyledi. Güneş; “Bütün etrafımızı petrol sarmış iken, memleketimiz maden yatakları varken, hiçbir petrol kaynakları hayata geçirilmemiş yada bırakılmamış. Biz geldiğimiz zaman su fiyatına petrol vereceğiz. Nasıl yapacağız bunu, petrolü çıkaracağız. Çünkü biz marifet ehliyiz” diye konuştu.

Kendilerinin Atatürk’ün yolunda olduğunu belirten Güneş, Atatürk’ün bazı söylemlerini dile getirerek; “Biz aslında Atatürk’ün yapmak isteyip de yapamadıklarını yapacağız inşallah. Mesela ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ama egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmamıştır. Efendim ‘bağımsız Türkiye’, ama Türkiye bağımsız kalmamıştır hiçbir zaman, dışarıya bağımlı olmuştur. ‘Köylü milletin efendisidir’ dendiği halde, köylü vatandaşlar üçüncü sınıfa itilmiştir. Efendim a takımı, b takımı, c takımı diye sınıflandırmaya girilmiştir” ifadelerini kullandı.

Dursun Güneş, bir macera peşinde olmadığını, 29 Mart yerel seçimlerine katılmayacaklarını ancak, ilk genel seçimlerde meclise girmeyi, bir sonraki seçimlerde ise iktidara ulaşacaklarına inandıklarını iddia etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2009, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67