Bahçeli: 'AKP bazı bölgeleri bölücülere bıraktı'

Bahçeli: 'AKP bazı bölgeleri bölücülere bıraktı'

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grubunda gündeme ilişkin konuları değerlendiriyor:

İşte Bahçeli'nin grup konuşmasından satırbaşları;

"AKP'nin bölücülük algısında yalnızca terör eylemleriyle şehit haberleri yer aldığı için son zamanlarda artan bölücü tahrikler sessizce seyredilmektedir. Bölücü başının ele geçmesinin sözde yıldönümünde yine sahneye çıkanlar pek çok yerde gösteri yapıp güvenlik güçleriyle çatışmıştır.

AK Parti Türkiye'nin bazı bölgelerinde alanı bölücülere bırakmıştır. Hükümetin Barzani ile kucaklaşma projesinin giderek Türkiye'den destek ve zemin bulacağı ortadadır.

Adına sözde kongre denilen başka bir toplantının da burada yapılacak olması kaygı uyandırmaktadır.

Bir gün bile kendisi olmayanların ve ne olduklarını bir türlü ilan edemeyenlern her bir araya geldiklerinde hepimiz diye başlayarak toptancı bir anlayış göstermeleri tarihe geçecektir. Yerel seçimlerin yapılacağı tarihe 40 gün kalmıştır. Siyasi partilerin aday listelerini vermeleriyle seçim kampanyaları hız kazanacaktır.

TBMM'nin çalışmalarına ara vermesi söz konusudur.

MHP bu seçime bütün seçim bölgeselerinde katılacak olup biribirndnen değerli adaylarını belirleyip hazırlıklarını tamamlamıştır. Ülkemizin ağpır sorunlar yaşadığı bir döneme rastlayan bu seçim öenm kazanmıştır.

Yoksulluk ve yolsuzluğun giderek büyüdüğü, Türkiye'nini itibar kaybettiği, bölücülüğün sokkalara taştığı, toplumun giderek baskı altına alındığı, yandaşlarının yolsuzluklarının birer birer ortaya çıkmaya başladığı ve kaos ortamı seçimin önemini daha da artırmıştır.

Hükümet aciz ve teslimiyetçi, temel değerleri yıpranmış, hukuk yaralanmış, toplum kaygılı, milletimiz yoksuldur."

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2009, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER