Bahçeli: Erdoğan Kürdistan'a onay veriyor!

Bahçeli: Erdoğan Kürdistan'a onay veriyor!

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin haftalık olağan grup toplantısında gündemi değerlendirdi.


İşte Bahçeli'nin konuşması ve bazı satır başları:

Türkiye AKP hükümeti tarafından meçhule sürüklenmektedir. Bölücülük ve ayrmıcılığın yayıldığı kanserli iklim ortama yayılmaktadır. Farklılıkların özendirilmesi bu sürecin sonucudur. Demokrasi diyalog ve iletişim demektir. Birlikte yaşamaya sahip çıkmak her insanımızı eşit görmektir.

Demokrasi bir ve iri yaşamanın vasıtadır. Her durumda geçerli olacak eşitlik demokrasinin ruhudur. Gözü dönmüş grüruhun bu söylediklerimizden sonuç çıkarması imzansızdır. 

AKP VE BDP KİRLİ BİR OYUN SERGİLİYOR

Farklı olmaya dönük her çağrı itaatsizliği getirecektir. Düşmanca siyaset üslubu kendisini en büyük tehdit olarak göstermektedir. Son yurdumuzu etnik öbeklere ayırmak isteyen kim varsa şeytani izin etrafında biraraya gelmiştir.

Bir ucunda AKP diğer ucundan BDP vardır. sahnede kavga eden görüntü çizmektedirler. Bu iki parti birbirlerini süsleyerek kirli oyunu provoke etmektedirler.

Karşılıklı ithamlar siyasi ulaşımın gizli şifrelerini barındırmaktadır.

Bu şahısların ayrımcılığın dibine batmaları büyük bir talihsizlik olmuştur. Kimsenin ana diline bir şey diyeceğımiz yoktur. Ancak milleti temsil eten iktidarın Türkçenin dışında başka bir dile sarılması asla kabul edilemeyecektir.

Dilinin tek ve bunun da Türkçe olduğu hususudur. Bozuk sicimlli bakanları Türk milletine hakaret ettikleri kuşkuya yer bırakmayacak şekilde ortadadır.
 
KABİNENİN AĞLAYAN BAKANI

Bakanlarına odaklanmalı gereğini yapmalıdır. Kabinenin ağlayan bakanının bir lisan bir insan ifadeleri yol ayrımında olduğumuzu gösterir


Göreviiara bıkarıp hıyanet yarışına mı girdiler. Vatansever milletvekilleri bu rezilliğe daha ne kadar katlanacaksınız.

Adı bakan Türk milletine bakmayan bu çürümüşlerden mutlaka hesap soracaktır. AKP'yi siyaset çöplüğüne yollayacaktır.

İblisin yolunun yalnız BDP değil AKP de eşlik etmektedir. Siyasetin yapışık ikizleridir.

Milli değerlerden ikisi de rahatsızdır. Federasyon konusunda benzer düşünceler içindeler. Barzani'nin Suriye'li Kürtleri biraraya getirmesi yanı başımızda zaman ayarlı bombanın her an patlayacağı görülmüştür. 

ERDOĞAN KÜRDİSTAN'A ONAY VERİYOR

Erdoğan bir yanda Irak tüm Iraklıların derken dört ayaklı Kürdistan'a onay vermektedir. Önce özerklik arkasından iki dilil ortak kurucu devlet ardından federal devlet ve sonra birleşik kürdistan batağına hızla yol almaktadır.

Kürdistan taleplerini arsızca dile getirmeleri bulanık güzergahın alıştırma ve ısındırma hamleleridir. AKP büyük zan ve töhmet altındadır. Geçim derdiyle boğuşan vatandaşları çaresiz bırakmıştır.

PKK ve İmralı canisine af dayatılacaktır. Zaten AKP dünden buna niyetlidir. Bir an için kabul edelim PKK devlet yapılanması. Bununla ilgili bilgi ve belgeleri nerededir? Kanıt bulmadan kulaktan dolma haberlerle bölücü örgütü devletle irtibatlandırıyorlarsa müfterilğin nazik bir tanımlama kendi hayırlarına olacaktır.

PKK ile AKP arasında rol paylaşımı mı yapılmıştır. Durmak bilmeyen etnik bölücülük gemi azıya almış, misaki millinin yıl dönümünde Kürdistan olarak nitelenmiştir. Bu itibarla AKP zihniyeti kendisinin bölücülüğü nasıl canlandırdığını görmeli ve bunun kaygısına düşmelidir.

Bölücü taleplerin yeni anasa içinde şekillenmesini sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. Bölücülük dozajını artırmak istiyorsa Erdoğan'ın önünde ne yazık ki engel yoktur. 

BÖLÜNME RÜYASI GÖRENLER KABUSLA UYANACAK


Bölünme rüyası görenler kabusla uyanacaklarını bilmelidirler. AKP temel tercihlerini artık yapmalıdır. Kimin yanında durduğunu açıklamalıdır.

İmralı adasını yazlığa dönüştürecek her adıma kapalı olacağız. Ana dilde eğitim taleplerine aşılmaz bir duvar olacağız. Türk milletinin birlikte yaşama ülküsünü inşallah zayıflatmayacağız. (Haber A)Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2012, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23