Bahçeli: Seçim hükümetinde yokuz

Bahçeli: Seçim hükümetinde yokuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin daha önce kamuoyuna da açıkladıkları 4 maddelik ilke ve ön şartlarını kabul etmediğini belirtti.


Bu nedenle koalisyon hükümeti kurmak için lazım gelen uzlaşma zemininin oluşmadığını, siyasi anlaşma ikliminin vasat bulmadığını kaydetti.
Bahçeli, görüşmenin ardından yazılı açıklama yaptı.“Şimdilik görünen odur ki, mevcut siyasi kompozisyonda bir koalisyon hükümeti ihtimali çok azalmıştır. Türkiye 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinin tekrarlanmasıyla karşı karşıya kalmıştır” diyen MHP lideri şunları söyledi:
NE KATILIRIZ NE ÜYE VERİRİZ
“MHP olası bir seçimi doğru bulmamaktadır. Bunun yanında azınlık hükümeti seçeneğine soğuk yaklaşımını muhataplarına ihsas ve ilan etmiştir. MHP  oluşacak seçim hükümetine katılmayacak ve herhangi bir üye vermeyecektir. Partimiz tüm karar ve tercihlerini aziz milletimizin lehine ve Türkiye’nin yararı doğrultusunda kullanmıştır. Bundan sonraki siyasi süreç ne olursa olsun, bugünkü tıkanıklığın ve uzlaşmazlığın asıl neden ve aktörlerini herkes yakından tanıyacak ve görecektir.”


Çetin ÇİFTÇİ- BUGÜN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63