Bahçeli yine sert konuştu

Bahçeli yine sert konuştu

İzmir'de partililerle bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasında CHP'nin çarşaf açılımına değindi. Bahçeli, "Kimisi türbanı istismar etti, öteki de 'bana kala kala çarşaf kaldı' dedi. Bu nasıl bir anlayıştır? Bize cevap vermeden kendi partiline anlat" dedi.

İzmirli partililerle bayramlaşan ve yerel seçimler öncesinde belediye başkan adaylarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP'nin çarşaflı kadınlara kürsüde rozet takarak 25 gün boyunca televizyon ekranlarını çarşaf siyasetiyle meşgul ettiğini belirten Bahçeli, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendilerinden önce partililerine cevap vermesi gerektiğini dile getirdi. CHP'lilerin çarşaf açılımı konusunda kendi aralarında anlaşmazlık yaşadığını ifade eden Bahçeli, "Kimisi türbanı istismar etti, öteki de bana kala kala çarşaf kaldı dedi. Bu nasıl bir anlayıştır? O partinin genel başkanı bize cevap vermeden evvel milletvekillerine, parti yöneticilerine neyin ne olduğunu anlatsın. Senin partilin bunu merak ediyor. Bizden evvel ona anlat" dedi.

MHP yönelik getirilen "pusu" eleştirilerine de yanıt veren Bahçeli, "Hangi pusudan bahsediyorsun? MHP'nin pusu kurmasına gerek yok. MHP yüz yüze cenge her zaman hazırdır" dedi. Siyasi partilerin kaynağı belli olmayan yüksek imkanlarla seçime hazırlandığını ve finans kaynaklarının iktidar olmak için kullanıldığını belirten Bahçeli, yolsuzlukların ne şekilde ve kimin için yapıldığını çok iyi bildiklerini söyledi. İktidar oldukları takdirde yolsuzlukların üzerine gidileceğini ifade eden Bahçeli, "Halk arasında Fak-Fuk-Fon diye bilinen kaynaklar kimlere nasıl veriliyor, bunların karşılığında ne isteniyor çok iyi biliyoruz. Bunların hesabının da bir gün sorulacağını biliyoruz. İktidar olduğumuz gün Fak-Fuk-Fon'undan başlayıp diğer dernekler ve belediye başkanlarına kadar hesap sormazsam namerdim" diye konuştu.

MHP'nin yerel seçim çalışmalarına da diğer partilerden erken başlayarak yol haritasını çıkardığını dile getiren Bahçeli, yerel seçimler öncesi herkesi birlik ve beraberliğe davet etti. 29 Mart yerel seçimlerinin geleceğin siyasi iktidarının belirlenmesi açısından da önemli olduğuna dikkat çeken Bahçeli, "Ülkücüler nerde diye soranlara cevabı sandığın başında göstermek istiyoruz. Kimse MHP'nin güzide gençlerini sokak aralarında başka çıkarların peşine kurban edemeyecektir" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun da yerel seçimi başarıyla göğüsleyeceğini belirten Bahçeli, Dervişoğlu'nun çekirdekten gelme iyi bir fidan olduğunu ve olgunlaşarak şehrin yönetimini üstlenmeye hak kazandığını dile getirdi. Bahçeli konuşmasının ardından İzmir ilçe belediye başkan adaylarını kutladı ve partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2008, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63