Başbakan Erdoğan Elbistan'a geliyor

Başbakan Erdoğan Elbistan'a geliyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Mart 2009 Salı günü Elbistan’a geliyor. Başbakan’ın Elbistan’a gelişini duyurmak adına bir basın toplantısı düzenleyen AK parti Elbistan Belediye başkan Adayı Avukat Durmuş Küçük, Başbakan Erdoğan’ın 10 Mart 2009 Salı günü saat 12.00’de Elbistan’da olacağını söyledi.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Avukat Durmuş Küçük, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç ile birlikte dün saat 14.30’da bir basın toplantısı düzenledi. Elbistan Merkez Seçim Bürosu önünde seçim otobüsünün üzerinde yapılan basın toplantısı, vatandaşların yoğun katılımı ile mitinge dönüştü.

Küçük; “Başbakanı Tüm Elbistanlı Hemşerilerimiz Karşılayacak”

22 Şubat’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi nedeniyle Elbistan’dan Kahramanmaraş’a yaklaşık 5 bin kişinin gittiğini söyleyen Durmuş Küçük; “Sizin samimiyetiniz Başbakanımızı Elbistan’a getiriyor. Elbistan’a en son 25 yıl önce bir başbakan gelmişti, merhum Sayın Turgut Özal gelmişti. Çeyrek yüzyıl sonra Elbistan’a bir Başbakan geliyor. Bizler kültürümüzle misafire önem veriyoruz. Misafir bizim başımızın tacıdır, evimizin üst köşesinde oturur. Ben eminim ki bütün Elbistanlı hemşerilerim, yaşlısıyla, genciyle, kızıyla, erkeğiyle, çocuğuyla tüm Elbistanlı hemşerimiz Sayın başbakanımızı coşkuyla karşılayacaktır. Cenabı Allah’ın izniyle 10 Mart günü saat 12’de Sayın Başbakanımızı hep birlikte karşılayacağız inşallah” dedi.

“Başbakan’a Elbistan’ı Hediye Edeceğiz”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Elbistan’a gelişinin hizmet kapsının aralığı olduğunu söyleyen Küçük; “Bu kapıyı sonuna kadar açacağız, hizmet alacağız inşallah. Kesinlikle kararlıyız 29 Mart günü Başbakanımıza bir hediye vereceğiz, Elbistan’ımızı vereceğiz inşallah” dedi.

“Kara Çapıt Bağlayıp Masum Rolüne Giriyorsunuz”

Durmuş Küçük, konuşmasının devamında; “Neyin yasını tutuyorsunuz. Billboardların mülkiyeti kimin, sizin. Kime kiralıyorsunuz kendi şirketinize, ortak olduğunuz yerel bir televizyon şirketine kiraya veriyorsunuz. Değerli arkadaşlarım Yüksek Seçim Kurulu kararları, Anaysa hükmündedir. Yüksek Seçim kurulu kararlarını kimse ihlal etmez. Geçen hafta Kahramanmaraş’ımıza gittik. Orada devlet görevlileri Başbakan da olsa pankart açmamıza izin vermediler. Çünkü 9 Mart tarihine kadar Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim propaganda yapmaları yasakları var. Hem mülkiyeti milletin olan billboardları şahsınız şirketlerine veriyorsunuz, daha sonra ne yapıyorsunuz başkan olarak siz kiralıyorsunuz. Ondan sonra ne yapıyorsunuz, kanunu yıkıyorsunuz, ondan sonra da kara çapıt bağlıyor, masum rolüne giriyorsunuz” dedi.

Durmuş Küçük son olarak vatandaşların basın toplantısına göstermiş olduğu ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek basın toplantısının mitinge dönüştüğünü söyledi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Elbistan’a gelişini; “Dünya lideri, mazlumların sesi, tüm dünyadaki Müslümanların lideri Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 10 Mart Saat 12’de sizlerle buluşacak” sözleriyle açıkladı.

Basın toplantısına AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nın eski İlçe Başkanları Avukat Mevlüt Kurt, Eczacı Murat Mercan, Mehmet Erdoğan ile belde belediye başkan adayları, il genel meclisi üyesi adayları, parti yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Mart 2009 Salı Günü saat 12.00’de Ankara’dan Elbistan’a gelecek. Elbistan’da mitingin düzenleneceği yer ve programın içeriği henüz netlik kazanmazken, Başbakan Erdoğan, Elbistan’daki programın ardından Malatya’ya geçecek.

Elbistan’a En Son 25 Yıl Önce Bir Başbakan Gelmişti

Elbistan’a tarihinde bugüne kadar 2 defa Başbakan geldi. 1975 yılında Başbakan Süleyman Demirel Afşin-Elbistan A Termik Santralİ’nin temelini attıktan sonra Elbistan’a gelmişti. Son olarak ise merhum Turgut Özal gelmişti. Başbakan Turgut Özal da Demirel’in 1975 yılında temelini attığı A Termik Santrali’nin birinci ünitesinin devreye alınması için 1984’te Elbistan’a gelmişti.

12 Şubat 2006’da B Termik Santrali’nin Açılışını Yapmıştı

10 Mart 2009 Salı günü Elbistan’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Şubat 2006 Pazar günüğ Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin açılışını gerçekleştirmiş, açılışın ardından Elbistan’a gelmeden santralden ayrılmıştı. Hasan GÖÇER / ELBİSTAN (Kahramanmaraş) , (DHA)
YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2009, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kayış
ali kayış - 12 yıl Önce

Sayın başbakanımızın gelişi bölgede yaşanan kamulaştırma mağduriyeti,yeni kurulacak santrallere sadece Kahramanmaraş ve ilçelerinden işçi alınması için yasal düzenleme (örneği Zonguldak) ,Elbistan ve Afşinin hava kirliliğinden kurtulması için doğalgaz boru hattına sadece 60 KM mesafedeki yerden doğalgazın bir an önce getirilmesi gibi temel konularda iyi bir sunum yapılması durumunda kesinlikle başbakanımız duyarsız kalmayacaktır,bu bölgede tüm bu sorunlar için başbakanı haberdar edemedi milletvekilleri,zaten bizlerde o milletvekilleri için değil onlara rağmen oy verdik bu partiye , bölgede sevilen insanlar aday gösterilebilseydi % 20 daha fazla alırdı sayın başbakan bu bölgeden !!!!

SIRADAKİ HABER

banner66