Başbakan Tayyip Erdoğan'a rol teklifi!

Başbakan Tayyip Erdoğan'a rol teklifi!
Erzurum'da çekimi süren ''Aziziye'' adlı sinema filminin yapım koordinatörü Salih Karaman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a rol teklifinin iletildiğini belirterek, ''Sayın Başbakan film projesiyle yakından ilgileniyor'' dedi.

Erzurum'daki Aziziye Tabyaları'nda tarihte ''93 Harbi'' olarak bilinen 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında yaşanan olayları ve 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nı anlatan filmin çekimlerine, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam edildi.

Filmin Yapım Koordinatörü Karaman, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, film projelerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi olduğunu belirtti.

Filmde oynaması için Erdoğan'a teklif götürüldüğünü bildiren Karaman, şunları kaydetti:

''Filmde hangi senaryoda oynayacağı bilgisi de kendisine gitti. Sayın Başbakan, Aziziye filmi projesiyle yakından ilgileniyor. Filmdeki rolü, madalya takmak olacak. Eğer rol alırsa film daha çok ses getirecektir ve bu Türkiye için de Erzurum için de çok iyi olacaktır.''

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi ve Acil Servisinde çekimi yapılan sahneyle ilgili de bilgi veren Karaman, bu sahnede 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nda kayak yarışmasında birinci olacak ''Suna'' karakterinin ağabeyinin, beyin tümörü tedavisi gördüğünü belirtti.

Erzurum'un tarihinde yaşanan kahramanlıkları, günümüzle bağdaştırarak filmde anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Karaman, şöyle devam etti:

''Tarihte Nenehatun, kızını evinde bırakarak cepheye savaşa gitmiştir. Geçmişte Nenehatun'un kahramanlıkları söz konusu. Filmde de 'Suna' karakterinde Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde okuyan bir kızımızın ağabeyi Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyor. Nenehatun'un kızını evinde bırakıp, cepheye gittiği gibi Suna da hasta ağabeyini bırakıp, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları yarışmasına katılıyor ve birinci oluyor. Suna'nın ağabeyi de rol gereği hastalığı ilerliyor ve ölüyor. Kısacası, Erzurum'un tarihinde yaşanan kahramanlıkların günümüzde de devam ettiğini filmde anlatmaya çalışacağız.''

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2010, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66