Başbuğ Alparslan Türkeş'in 15. ölüm yıldönümü..

Başbuğ Alparslan Türkeş'in 15. ölüm yıldönümü..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, en büyük hedeflerinin merhum Alparslan Türkeş'in kendilerine emanet ettiği bayrağı düşürmeden yükseklere taşımak olduğunu bildirdi.


Bastırmacı, Türkeş'in vefatının 15. yıl dönümü nedeniyle parti binasında dün yaptığı basın açıklamasında, Türkeş'in Ülkü Ocakları ve MHP'nin kurucusu olduğunu hatırlattı.


Merhum Türkeş'in Türk siyasi hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Bastırmacı, "Bu kutsal davayı ve bu sıcak yuvayı bizlere armağan eden başbuğumuzu rahmet ve şükranla anarken bizlere emanet ettiği bayrağı düşürmeden daha yükseklere taşımak en büyük hedefimizdir" dedi.


Geçen haftasonu yapılan İl Kongresinden güven tazeleyerek çıkan Bastırmacı, şunları kaydetti: "Bizler merhum Türkeş'in bıraktığı bu meşaleyi söndürmeden sonsuza kadar yanmaya devam etmek üzere bizden sonraki nesile emanet edeceğiz. Bu vesile ile başbuğumuzu rahmet, minnet, hasret ve şükranla anıyoruz."


MHP İl Başkanı Bastırmacının basın açıklaması sırasında Merkez İlçe Başkanı Mesut Tosun da hazır bulundu.


 BASTIRMACI'NIN BASIN AÇIKLAMASININ TAMAMI ŞÖYLE:


"Çok kıymetli Basın Mensupları.


Bu gün Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ülkü Ocaklarının kurucusu Başbuğumuz Alpaslan Türkeş'in aramızdan ayrılışının 15. yıl dönümü.


Bu Kutsal Dava'yı ve bu Sıcak Yuvayı bizlere armağan eden Başbuğ'umuzu rahmet ve şükranla anarken bizlere emanet ettiği Bayrağı düşürmeden daha yükseklere taşımak en büyük hedefimizdir.


O;1944'lerde 'Türkçülük ve Turancılık Davası'ndan yargılanıp 'Tabutluk' larda işkencelere maruz kalarak büyük çileler çekerek beraat ettikten sonra daha 50 yıl geçmeden Komünist Rusya'nın boyunduruğu altındaki Türk Devletleri birer birer bağımsızlığına kavuşmuş ve onun ne denli ileri görüşlü birisi olduğu ortaya çıkmıştır. Ve de her yerde 'Tarih Türkeş'i Haklı Çıkarttı' pankartları açılmıştır.


Liderimiz ve Başbuğumuz Alpaslan Türkeş'in ta o yıllarda tutuşturduğu meş'ale 1969 senesinde MHP ve Ülkü Ocakları ile yanmaya devam etmiştir. Bizler de bu meş'aleyi söndürmeden  sonsuz'a kadar yanmaya devam etmek üzere bizden sonraki nesile emanet edeceğiz. Bu vesile ile Başbuğumuzu rahmet, minnet, hasret ve şükranla anıyoruz. Ruhun Şad olsun Yüce Başbuğum.


Değerli Arkadaşlar.


Bu bölümde 31 Mart 2012 Cumartesi Günü yaptığımız 10'uncu İl Kongremizden biraz söz edelim.


Milliyetçi Hareket Partisinin İl Delegeleri bizlere büyük teveccüh göstererek ikinci defa İl Başkanlığına getirmişlerdir. Burada 'İkinci kez' sözünün üzerinde biraz durmak istiyorum.


Kahramanmaraş'ta 1969 yılından bu yana ikinci kez seçilen ne bir Merkez İlçe Başkanı, ne de İl Başkanı olmamıştı.İlk kez bu yıl,önce Sayın Mesut Tosun ikinci kez  Merkez İlçe Başkanı seçilmiş, ardından Şahsım ve Yönetim'im ikinci kez iş başına getirilerek bir ilk gerçekleşmiştir. Bunu , hür iradesini sandığa yansıtarak kutsal oylarıyla gerçekleştiren ve kendilerine her zaman sonsuz güven duyduğumuz delegelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ikinci kez göreve gelme sevincimiz kesinlikle şahsımız adına değil,Güçlenmiş Teşkilatımız adınadır.


Bu dönemde oluşturduğumuz güçlü Teşkilatlarımızla çalışmalarımızı başlatıp 2014 Mahalli Seçimlerinde tüm Belediye Başkanlıklarını kazanmak hedefiyle yola çıkmış bulunuyoruz. Ardından da Genel seçimlerde Teşkilatlarımızın gönlündeki adaylarla en az dört olmak üzere tüm milletvekilliklerini kazanmak arzusu ve hedefiyle durup dinlenmeden çalışacağız.


Bu çizdiğimiz hedefler doğrultusunda 'Kazanan Biz değil MHP olsun' düsturundan hareketle bütün Ülküdaşlarımızı kucaklayarak, en ücra köşede kırgın, üzgün veya unutulmuş bir arkadaşımız varsa onu bulup Teşkilatımıza kazandırarak Kahramanmaraş'ta Büyüyen ve Güçlenen MHP'yi tesis ederek büyük hedeflere ulaşmak en büyük arzumuzdur.


Arkadaşlar.


Biraz da AKP Hükümet'inin icraatlarından söz edelim.


Bu AKP Hükümeti Terörle mücadele edeceğine, teröristle müzakereyi seçmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri ile mücadele ettiği kadar PKK ile mücadele etmemiştir.


AKP  açıldıkça analar ağlamış, şehitler ve yetimler kervanına her gün yenileri katılmış, Türkiye bir kan gölüne dönmüş ve iç savaşın eşiğine gelmiştir.


Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan Gerçek Şehitlerimizin ailelerinin semtine uğramadan Kaçakçılık yaparken yanlışlıkla öldürülenlerin ailelerini ziyaret etmiş, Şimdi ise  AKP Hükümeti Bunlara ve Müslüman olmayan bir kişiye, Hrant Dink’e şehitlik payesini rüşvet olarak vererek, Aziz Şehitlerimizin kemiklerini sızlatıp, ruhlarını incitmişlerdir.


Öte yandan ABD'nin baskısıyla Türk Dış Politikalarını iflasın eşiğine getiren Başbakan'ın, daha düne kadar Devletin Özel Uçağı ile kahve içmeye gittiği Suriye'ye müdahalesi an meselesidir. Maalesef Müslüman Ülkelere yapılan bu Haçlı Seferlerinin taşeronluğu da BOP Eşbaşkanı  Recep Tayyib Erdoğan'a düşmüştür. 


Gelelim 4+4+4'e.


Kavgalar ve baskınlarla alt komisyondan geçirerek TBMM'ye getirdikleri bu içi boş yasa teklifindeki en büyük boşluk MHP sayesinde doldurulmuştur. Şöyle ki; Meclisten apar topar geçirmeye çalıştıkları yasa teklifi 'ne Milliyetçi Hareket Partisinin önergesi ile gündeme gelen Kur'an ve Siyer(Peygamberimiz'in Hayatı)'in seçmeli ders olarak öğretilmesi konusuna önce AKP'liler karşı çıkmış, ancak MHP'nin büyük direnci ve baskısı karşısında kaçacak delik bulamayan ve istismar konusu olduğunda Dini söylemleri dillerden düşürmeyen, ancak dini öğreti söz konusu olduğunda ise A.B ve A.B.D korkusuyla yan çizen AKP; MHP'nin önergesini sanki kendi önergeleri gibi makyajlayarak Meclise sunmuşlar ve MHP'nin de oyları ile kanunlaşmıştır. Kaldı ki Kur'an ve Siyer(Peygamberimizin Hayatı)dersinin ortaokul ve liselerde okutulması vaadi Başbuğ Alpaslan Türkeş'in 1977 seçim afişlerinde bile mevcuttur. Bu MHP'nin zaferi, yeri geldiğinde din bezirganlığını kimseye bırakmayan AKP'nin ise acizliği ve diz çöküşüdür.


Son günlerde ABD Doları düşüşteyken petrole peş peşe yapılan zamlar, Doğalgaza yapılan yüzde20'ye yakın zam ile elektriğe yapılan zam AKP Hükümet'inin Ekonomi Yönetiminin iflasının göstergesi, küçücük zamlarla geçiştirilen işçi, memur, emeklilerle çiftçi ve esnaflara yapılan zulümdür, işkencedir.


Kısacası Recep Tayyib Erdoğan'ın AKP Hükümeti artık iflas etmiştir ve Türk Milleti ve Taşeronluğunu Başbakan'ın yaptığı Haçlı Seferlerine maruz kalan İslam Ülkeleri bu Hükümetten bir an önce kurtulmalıdır. Saygılarımla. " (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2012, 22:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63