Başbuğ'un tutuklanmasına ilginç yorum...

Başbuğ'un tutuklanmasına ilginç yorum...

Selahattin Demirtaş, İlker Başbuğ'un tutuklanmasının ardından oluşacak tepkileri azaltmak için KCK operasyonları ile BDP'lilerin tutuklanacağını ileri sürdü.


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasının ardından oluşacak tepkileri azaltmak için KCK operasyonları ile BDP'lilerin tutuklanacağını ileri sürdü.


Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasına sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yorum yapan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer İlker Başbuğ tutuklanırsa, birkaç gün içinde büyük kapsamlı bir KCK operasyonuileyine BDP'liler tutuklanacak demektir. Umarım yanılırım" dedi.


Bu yorumun üzerine 'Başbuğ'un tutuklanması ile KCK operasyonları arasındaki ilişkiyi biraz açar mısınız?' şeklindeki soruya da yanıt veren Demirtaş, "Orduya dönük tutuklamalarda tepkiyi azaltmak için hemen arkasından BDP'lileri tutukluyorlar, geçmiş tarihlere bakabilirsiniz" ifadelerini kullandı.Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2012, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63