Baykal, Erdoğan'ı televizyona çağırdı

Baykal, Erdoğan'ı televizyona çağırdı

CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'a ''Kendine güveniyorsan televizyona çık, milletin önünde, 70 milyonun önünde konuşalım'' dedi.

Baykal, partisince Adıyaman Mustafa Yücel Özbilgin Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'de kasım ayı itibariyle bir yılda 645 bin kişinin işten çıkartıldığını savundu.

Aralık, ocak ve şubat döneminin daha da sıkışık olduğunu, yatırımların durduğunu, büyümenin küçülmeye döndüğünü, fabrikaların kapanmaya, işçi çıkarılmaya başlandığını ifade eden Baykal, şöyle konuştu:

''Geldiğimiz noktada şimdi işsizlik daha büyük bir sıkıntı olacak. İşsizlik bir ailenin başına gelebilecek en büyük felakettir. 645 bin kişiyi konuşuyoruz. 3 milyon vatandaşımız bir yılda geçim kaynağından mahrum bırakıldı. Bu büyük sorun. Bununla uğraşmak buna çare bulmak lazım. Bunu anlatmaya çalışıyoruz iktidara.
Buraya gelip insanlara 'yeşil kart' dağıttık demek değil. İnsanları aşından, işinden edip yoksullaştırıp ortada bıraktıktan sonra 'yeşil kart' veriyoruz diye övünmek bir iktidarın hakkı değil. İktidarın görevi vatandaşına iş vermektir, aş vermektir.''


Deniz Baykal, ''Başbakan geziyor, dolaşıyor. Geziyor dolaşıyor ne yapıyor, ne anlatıyor? İşçimizin derdini konuşuyor mu? Çiftçinin derdini konuşuyor mu? Emeklinin derdini konuşuyor mu? Onların faydasına olacak bir şey söylüyor mu? Varsa yoksa CHP, varsa yoksa medya. Tutturmuş bizle uğraşıyor, sen işine bak işine, senin görevin Türkiye'yi yönetmek, milletin derdine derman bulmak'' dedi.

Baykal, şöyle devam etti:

''Kendi düzenlediğin mitingde arkamdan atıp tutma, benimle bir derdin varsa benimle ilgili bir şikayetin varsa meydanlarda miting düzenleyip taşıdığın kalabalıkların önünde benim aleyhimde konuşma. Kendine güveniyorsan çık karşıma televizyonda konuşalım. Kendine güveniyorsan televizyona çık, milletin önünde, 70 milyonun önünde konuşalım. Bakın buraya geldiği zaman beni meydanlara çağırmıştı. Kalktım geldim. İşte Adıyaman'dayım. İşte Adıyaman, işte Cumhuriyet Halk Partisi.''

AA

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2009, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER