BBP'den Kahramanmaraş'ta 'Evet' mitingi..

BBP'den Kahramanmaraş'ta 'Evet' mitingi..

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, kendi iktidarlarında YÖK'ü yok edeceklerini öne sürdü.

Topçu, partisi tarafından Kahramanmaraş'ta dün öğleden sonra saat 16 sıralarında Müftülük Meydanı'nda düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin takip ettiği 'Eksik ama evet' adlı mitingde yaptığı konuşmada, Anayasa paketinin oylanmasına çok az bir zaman kaldığını hatırlatarak parti olarak baştan bu yana bu değişikliğe 'evet' dediklerini ifade etti. Miting meydanlarından bazı parti liderlerinin kavga ettiğini ancak kendisinin sadece bilgi verdiğini kaydeden Topçu, ''Ben bunu yapmayacağım. Sadece milletimi bilgilendireceğim. Biz insanı merkeze alan bir anayasa istedik ve cunta anayasasından kurtulalım dedik. Onun için meydanlardayız.''dedi.

Muhalefet partilerinin 'bize sormadılar' eleştirisine katılmadığını anlatan Topçu şöyle devam etti: ''Hayır Sezar'ın hakkı Sezar'a Allah'ın hakkı Allah'a. Herkesi dolaştılar onlara da gittiler. Ama onların biri dediki 'televizyolarla gel görüşeyim'.

Öbürü dedi ki 'bu meclis anayasa yapamaz.' Neticede meclis dışı muhalefeti dolaştılar bu arada bana da geldiler. Ben de dedim ki onlara eğer ülkenin bir problemi varsa Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşlarının o meselenin hakkında hem görüşleri hem önerileri hem de çözüm yolları var dedim. Kapımı açtım ve geldiler görüştük. 11 sayfa öneride bulundum. Önerilerim içinde şuanki 26 madde eksik te olsa var.''

''Bizim istediğimiz hukuk yargı bu memlekette çobanın da kulağından tutsun başbakanın da cumhurbaşkanın da'' diyen Topçu, ''Bizim istediğimiz bu. Bizim hayalimiz var. Üniversitelerimizde başı açık kızımız da başını bağlayan kızımız da beraber okusun elin kapılarına muhtaç olmasın. Bütün üniversiteler katsayı diye bir zulüm ortaya koymasın. Bizim iktidarımızda biz YÖK'ü yok edeceğiz. Katsayı kılık kıyafet çağdışılığına son vereceğiz. Üniversitelerimizi özerk ve bağımsız hale getireceğiz.''ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun genel af çağrısı ile ilgili konuşmasını eleştiren Topçu, ''Kılıçdaroğlu bir yerde haddsizlik yaptı, haksızlık yaptı. Siyasi akıl tutulması yaşadı. Hadi fındığı mındığı anladıkta zaten o fındıkları SSK'da çok kırdı. Onu anladım da Tunceli'de af aramasını ne hakkına ne haddine görüyorum. Bunu kabul etmiyorum. Onu bu millet ihanet olarak yorumluyor. Affın haddide şehitlerimizin ailelerindedir. Canı gidenler ister affı sen değil. Sen kimsin?'' şeklinde konuştu.

Anayasa değişikliği ile artık çocukların 10 yılda bir ihtilal sesiyle uyanmacağını savunan Topçu, ''Çünkü o cuntaların koruma ve kollamasını tarihin çöplüğüne 'evet' mührümüzle atmış olacağız.''dedi.

Bu arada BBP'nin mitinginde Deniz Gezmiş'li pankart dikkat çekti. Uzun süre platformun ön bölümünde bulunan pankart BBP İl Başkanı Bekir Kılıç'ın uyarısı ile alındı. BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu miting öncesi Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nı gezdi. (www.kanal46.com)

YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2010, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63