BBP Keş Dağı`nda '1. Hasret Kurultayı' yapacak

BBP Keş Dağı`nda '1. Hasret Kurultayı' yapacak

BBP Kahramanmaraş İl Teşkilatı, 9 Ağustos`ta Yazıcıoğlu`nun helikopterinin düştüğü keş dağı`nda anma programı düzenleyecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Teşkilatı, 9 Ağustos`ta Muhsin Yazıcıoğlu`nun helikopterinin düştüğü Keş Dağı`nda anma programı düzenleyecek. BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, "Türk milletinin mukadderatına kastedenlere karşı dik duruş gösteren Muhsin Yazıcıoğlu`nu anmak isteyenlerle Keş Dağı`nda buluşacağız" dedi.

BBP tarafından organize edilecek olan 1. Hasret Kurultayı için hazırlıklar devam ediyor. Parti içerisinde oluşturulan tertip komitesi ile kurultay için gerekli organizasyon yapılırken, Kahramanmaraş İl Özel İdaresi`ne bağlı ekiplerin de Keş Dağı`na olan yol açma çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yol yapım çalışmalarında büyük ilerleme kaydedilirken, Kızılöz köyü içerisinden başlayan yolun helikopterin düştüğü yer olan Keş Dağı Kanlıçukur mevkiine kadar ulaşacağı bildirildi.

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Gök, yolun kurultayın yapılacağı 9 Ağustos tarihine kadar yetiştirileceğini söyledi.

BBP MKYK Üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz ise, yapılacak kurultay ile merhum Muhsin Yazıcıoğlu`nu tüm güzel yönleriyle anacaklarını söyledi. Yavuz, programı yapmalarının diğer bir amacının da açıklanmayan bazı noktaları yeniden Türkiye gündemine taşımak ve yeniden bir sorgulama başlatmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

"BBP Kahramanmaraş İl Teşkilatı tarafından organize edilen programla 9 Ağustos`ta Keş Dağı`nda helikopterin düştüğü alanda bir anma toplantısı gerçekleştireceğiz. Bu programda bu sahaya kadar çıkıp Sayın Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu`nun hatıralarını yadederek, Türkiye genelinde bir birliktelik sağlamayı hedefliyoruz. Bunu yaparken amaçlarımızdan bir tanesi genel başkanımızın helikopterinin düşme sebebinin hala açıklanmamış olması. Bu konuda gerek radar kayıtlarının tarafımıza bildirilmemesi, helikopterde bulunan nevagasyon cihazının hafıza kartının tarafımıza bildirilmemesi, gerekse yakıtlarla ilgili numune araştırmalarının sonuçlarının bildirilmemesiyle ilgili çok kapsamlı taleplerimiz var. Bu taleplerimizle ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) bize hiç bilgi vermiş değil. Biz bu konudaki taleplerimizi ve arama kurtarma aşamasındaki ihmalleri Türkiye gündemine yeniden taşımak istiyoruz. Olay mahallinde yeni bir sorgulatma başlatmak istiyoruz. Bu kurultayımız genel merkezin de yoğun katılımıyla gerçekleşecek. Tüm Türkiye`de bu sahayı görmek isteyen, Muhsin Yazıcıoğlu`nu kaza mahallinde yadetmek isteyen, onu anmak isteyen, iyilikleriyle anmak isteyen, davasıyla anmak isteyen, yaptıklarıyla anmak isteyen, dik duruşuyla anmak isteyen, inanç değerlerine sahip çıkışıyla anmak isteyen, Türk milletinin mukadderatına kastedenlere karşı dik duruş göstermesiyle anmak isteyen ve onu sevgisiyle, hoşgörüsüyle, kucaklamasıyla insanlarımızı barıştırmasıyla, sevgiyle tüm toplumu kucaklayarak ileri taşıma düşüncesiyle anmak isteyenler için bir vesile, bir arada bulunma, onu anma anlamında bir gün 9 Ağustos. Bunun tüm Türkiyece değerlendirilmesini, bir fırsat olarak görülmesini arzu ediyoruz."

Yavuz, kurultayın sürekli olup olmayacağına ilişkin soruya ise, "Bunu hedef olarak gözetiyoruz, ama zaman ne gösterir bilemiyoruz. Bizim önceliğimiz bu yıl bunu gerçekleştirmek, bu anma programını gerçekleştirmek. Çünkü tüm Türkiye`de sadece partililerimiz değil, tüm kamuoyunca, ilgililerce, Muhsin Yazıcıoğlu`nu sevenlerce onun fikrine, hayat anlayışına saygı duyanlarca saha sürekli zaten geziliyor. Her hafta 25-30 araçla insanlar köylere ulaşmak suretiyle yaya, ormanlık alanlardan ulaşarak ziyaret

ediyor. Şimdi yol yapılıyor, bu iş daha kolay oluyor. Bir de biz bunu toplu yaptık. Bu yılki ihtiyaç bundan dolayı olur esasen ama bundan sonra nasıl olur bilemiyoruz" dedi.

"YANGINA KÖRÜKLE GİDEN BİR HAREKET ASLA OLAMAYIZ"

Yavuz, Sivas`ta Madımak Oteli yangınında hayatını kaybedenler için düzenlenen anma töreninde merhum Yazıcıoğlu için açılan "Yakarken güldün, donarak öldün" yazısına da tepki gösterdi. Bu eylemin sadece insanları provake etme amacını taşıdığını kaydeden Yavuz, BBP`nin yangına körükle giden bir hareket olamayacağını söyledi. BBP`nin Sivas`ta yakan değil, yananları kurtaran bir hareket olduğunu vurgulayan Yavuz, "Burada esasen çok basit, sıradan bir tertip gerçekleştirildi bir provokatör tarafından. Önceden ne kadar planlı, bunu zaman içerisinde anlayacağız. Bu son derece yanlış bir yönlendirme. Türkiye`nin bu tür tahriklere ihtiyacı yok. Türkiye`nin sevgiyl,e toplumun her kesiminin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Türkiye`nin ihtiyacı bunadır. Biz biliyoruz ki oradaki toplumun düşüncesini yansıtmıyor açılan o yazı. Oradaki topluluğun düşüncesini kesinlikle yansıtmıyor. Dolayısıyla bu bir provokatördü. Bu provokatör takip edilmeli, Cumhuriyet Savcılığı`nca takip edilmeli ve bu cezalandırılmalı, bağlantıları ortaya çıkartılmalı. Türkiye`nin birlik beraberliğine, huzuruna, Türkiye`deki kardeşliğe yönelik bir kastediştir bu. Bu kardeşliği kimse bozamaz ve bozulmamıştır nitekim. Provokatör de bundan bir sonuç elde edememiştir, çünkü insanlar sağduyuludur. Çünkü bizim genel başkanımızın onlara ne denli büyük muhabbet duyduğunu biliyoruz ve onların da genel başkanımıza nasıl kucak açtıklarını biliyoruz. Dolayısıyla bunlar provokatif hadiselerdir, münferit hadiselerdir. Bunlara böyle bakmak lazım ve bundan sonrasını da savcılara, yargıya bırakmak lazım. Madımak`ta yanan canlar bizim canlarımızdı. Yani bizim böyle bir şeyimiz yok. Nitekim Sayın Arif Sağ da bir açıklama yaptı; `Biz BBP`ye geçerek kurtulduk` dedi. Yani BBP yetkililerinin kendilerine sağladığı imkanları bizzat itiraf etti. Yani BBP dolayısıyla yakan değil, yananları kurtaran bir harekettir. Yani biz yangına karşı ancak su olabiliriz. Yangına körükle giden bir hareket asla olmayız. BBP`nin merkezinde insan vardır. İnsan sevgisi vardır. İnsana olan muhabbet olmadan bir medeniyet ihya edilmez. Madımak`ta yanan canları, onun geride bıraktıklarını muhabbetle kucaklıyoruz. Onlara karşı asla bir tarzımızın, tavrımızın olması mümkün değil" ifadelerini kullandı. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2009, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63