BBP'nin bağımsız adayı: Avukat Kemal Yavuz

BBP'nin bağımsız adayı: Avukat Kemal Yavuz

22 Temmuz 2007’de yapılacak Erken genel seçime bağımsız adaylarla girmeye hazırlanan Büyük Birlik Partisi (BBP)’nde Kahramanmaraş’tan aday olarak Avukat Kemal Yavuz’un ismi üzerinde anlaşmaya varıldı.

3 Haziran Pazar günü saat 13:00’te TES-İŞ Toplantı salonunda yapılan parti yoklamasında, Kahramanmaraş’ta daha önce Baro Başkanı olarak ta görev yapan ve uzun yıllardır BBP içerisinde siyaset sahnesinde yer alan Avukat Kemal Yavuz’un bağımsız aday olarak genel seçime katılmasına karar verildi.

Kahramanmaraş’ta 14 aday adayının bulunduğu BBP’de, genel merkezin 22 Temmuz erken genel seçimine bağımsız adaylarla katılmayı planlamasının ardından parti içerisinde yoklama yapıldı. 14 aday adayından 11’inin çekilmesinin ardından geriye Ökkeş Şendiler, Kemal Yavuz ve Haşim Yanar’ın isimleri kaldı.

2.bölge adayı olan Afşinli işadamı Haşim Yanar’ın da önceliğin 1. bölgede yani merkezde bulunduğunu belirterek; “Bir aday gösterilecekse öncelik merkezindir. Eğer merkezden aday çıkmazsa ben adayım. Partimizi adaysız bırakmam” diyerek çekilmesinin üzerine ortada 2 aday kaldı.

Daha sonra söz alan eski milletvekili Ökkeş Şendiller ise; “Siyaset yapmak bir meslek değildir. Ben bağımsız adaylık fikri ortaya çıkınca dün aday oldum. Ama Kemal Yavuz arkadaşımız da aday oldu. Ben de adaylıktan çekiliyorum. Ancak çekilmem bir fedakarlık olarak düşünülmesin. Yıllardır bu davanın içerisinde yer alan bu adaylığı hak eden Kemal kardeşimize hayırlı olsun” dedi.

Avukat Kemal Yavuz ise, Büyük Birlik Partisi’nde siyaset yapmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek: “Partimiz diğer tüm siyasi partilerden farklı bir oluşumdur. Bu nedenle bu partinin çatısı altındayız ve aday olduk. Elimizden geldiğince partimiz için çalışacağız ve partimizi en üst noktaya taşımaya çalışacağız” diye konuştu.

Bu arada Kemal Yavuz’a sıcak bakmadığı öğrenilen Elbistan Teşkilatı da kendi arasında yaptığı istişarenin Yavuz’a destek verme kararı aldı.

KİMLER ADAYDI?

BBP’den bağımsız olarak aday olmayı düşününler ise şöyleydi: Edip Özbaş, Kemal Yavuz, Ökkeş Şendiller, Haşim Yanar, Ali Çavuş Gelir, İbrahim Alagöz, Ecevit Kavak, Fehim Taştan, Nedat Türk, Abdurrahman Polat, Bülent Kaya, Ali Polat, Himmet Reşit Ayhan, Remzi Çayır. Toplantı ile varılan anlaşma sonucunda BBP’nin Kahramanmaraş’tan göstereceği bağımsız aday Avukat Kemal Yavuz oldu. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: YUSUF TAŞ / AKŞAM POSTASI) (www.kanal46.tv)

(YASAL VE MANEVİ UYARI: Bu sayfada yer alan haber ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Yeniden basılması, dağıtılması, gerçek veya elektronik ortamda kullanılması izne bağlıdır. Aksine davranış aynı zamanda emek hırsızlığıdır ve hakkımızı helal etmiyoruz.)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2007, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63