'Belediye Başkanlığı adaylığında yokum'

'Belediye Başkanlığı adaylığında yokum'

Geçen günlerde idrak edilen mübarek Kurban Bayramı’nda geldiği memleketi Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde dostları, akrabaları ile bayramlaşarak onlarla hasret ve özlem gideren tanınmış bürokrat, işadamı Rafet Bozdoğan, Kahramanmaraş belediye başkanlığı için birçok yerden ve kişilerden teklifler, telefonlar aldığını, ancak böyle bir düşüncesinin olmadığının altını çizdi.

İsmi sık sık aday olacağı yönünde gündeme getirilen ve konuşulan Bozdoğan; “Sayın Mustafa Poyraz’ı başarılı buluyorum. Kendisi iyi bir insan. Ancak ben Kahramanmaraş belediye başkanlığını düşünmüyorum. Çünkü benim kurulu bir işim, düzenim var. Bu sebeple Kahramanmaraş belediyesi başkanlığında yokum.” dedi ve memleketi Türkoğlu’ndaki belediye başkanlığına aday adaylarına aynı mesafede olduğunu söyledi.

Bayramın son günü olan Perşembe günü, ilçe parti binasında, aralarında Beyoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un da bulunduğu ortamda dostlarıyla dertleşen, biz gazetecilerin sorularını cevaplandıran, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da yakından tanıdığı, takdir ettiği, eski belediyeci, özellikle ulaşım ve trafik düzenleme, plan-projeleri hayata geçirme anlamındaki başarısı ile bilinen, bu anlamda, Japonya’nın başkenti Tokyo trafiğini düzene sokan, bu sebeple de ismi Tokyo’da’da bir bulvara verilen Rafet Bozdoğan, mevcut belediye başkanı Mustafa Taşhan’ı da başarılı bulduğunu, bugüne kadar yapılmayanları yaptığını, ilçeyi eksilerden alıp, artılara taşıdığını kaydederek, şunları söyledi:

“Evet, aday olanların ikisi benim akrabam, aynı soyadı taşıyoruz. Hatta biri de küçük kardeşim. Öğretmen Hacı Bozdoğan, diğeri de yeğenim Ramazan Bozdoğan. Ancak Mustafa Taşhan, gerçekten bu ilçeye çok şey kattı, bugüne kadar yapılmayanları, hayal edilmeyenleri gerçekleştirdi. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Lakin diğer ikisi de benim akrabam. Şunu söylemek isterim, her üçüne de aynı mesafedeyim. Hak eden, layık olan kazansın. Ama ilk kazanan Türkoğlu olsun!” (Haber ve Fotoğraf: Kimlik - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2008, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63