Belli, DP'deki görevlerinden ayrıldı!

Belli, DP'deki görevlerinden ayrıldı!

Adalet Partisi'nde başladığı siyasi yaşamına, 1973 yılından beri hizmet ettiği, gönül verdiği ve çeşitli görevler aldığı, bu uğurda servet harcadığı bilinen Av.Hasan Belli, Demokrat Parti'den, partideki tüm görevlerinden istifa etti. Belli, bu istifasını da 4 Mart 2009 tarihinde Birinci Noterlikten çektiği istifaname ile Genel Merkez'e gönderdiğini ve parti ile ilişkisinin kalmadığını duyurdu.

Kahramanmaraş siyasetinin tanınmış isimlerinden Hasan Belli DP'de Genel Merkez Genel İdare Kurulu üyesi ve Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Kahramanmaraş Birinci Noterliğinin 4 Mart 2009 tarih ve 3514 sayılı istifanamesinde, “Partideki tüm görevlerimden, üzülerek de olsa, gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” derken, Bellinin bu istifası kamuoyunda şok etkisine neden oldu.

Bellinin istifa gerekçesi ile bir basın toplantısı düzenleyeceği tahmin edilirken, siyasete senelerini veren, bu uğurda servetini harcayan ve bu partinin il başkanlığını da yapan Belli'nin bakalım gelecekte hangi siyasi kulvarı deneyeceği merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2009, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67