Bertiz Köyleri Akgemci'yi bağrına bastı

Bertiz Köyleri Akgemci'yi bağrına bastı

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Tahir Akgemci ve Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz, Bertiz köylerini ziyaret ettiler.


Seçim çalışmaları kapsamında hafta sonunu Bertiz Köylerine ayıran Akgemci ve Nergiz’i halk adeta bağrına bastı.


Bu güne kadar siyasetçiler tarafından ilk defa böylesine dikkate alındıklarını ifade eden Bertizliler MHP’li adaylara tam destek sözü verdiler.


Her gittikleri köyde vatandaşın şikâyet ve isteklerini dinleyen adaylar, projelerini de anlattılar.


Bertiz Yöresi halkının ihmal edilmişliğine değinen Prof. Dr. Akgemci; “Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayımız Sayın Av. Neslihan Koca Nergiz kardeşimizle 2 gündür Bertizli hemşehrilerimizle hem hal oluyoruz.


Gördük ki; Bertiz halkı hizmetten yoksun bırakılırken, bir yandan da verilen vaatlerin yerine gelmediğini görünce hayal kırıklığına uğramış. Hemen hemen tamamı iktidar partisi bize hizmeti getirir düşüncesi ile destek vermiş ve her defasında hüsrana uğramış.


Ama bizim ne kadar samimi olduğumuzu gören yöre halkı tam destek sözü verdi” dedi.


AKGEMCİ; BERTİZLİ MHP İLE HİZMETE KAVUŞACAK


“Bertizlilerin sorunu bir değil bin tane” diyen Akgemci; “Bertizli hemşehrilerimiz MHP belediyeciliğinde hak ettiği hizmeti alacaklar.


Her şeyden önce, yol, su, eğitim ve sağlık problemlerini çözeceğiz. Biliyorsunuz önceliğimiz mevcut sorunları çözerek insanımızın hayatını kolaylaştırmak.


Belirli noktalara taziye evleri kurarak, insanımızın acı gününde eşini dostunu kendisine daha da yakınlaştırarak acısını hafifletmeye çalışacağız.


Lise eğitimi için büyük çile çeken evlatlarımızın çilesini bitireceğiz. Mutlaka buraya lise kazandırarak bu sorunu çözeceğiz. Yine ETÜT merkezleri kurarak eğitime katkımızı sağlayacağız” dedi.


Büyükşehri bütçesinin çok büyük bir bütçe olduğunu, yetki işin ehline verilirse çözülmeyen problemin kalmayacağını ve dahası büyük yatırımların yapılabileceğini ifade eden Akgemci; “Büyükşehir kendi bütçesi ile geliyor. İktidar partisinden olursa daha çok hizmet gelir düşüncesi ile sakın hareket etmeyin. Zaten bu güne kadar ki manzara ortada.


Sizlere söz veriyoruz. İnşallah Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde göreceksiniz, hem hizmetin en iyisi gelecek hem de sizleri yalnız bırakmayacağız. Seçimden seçime soran değil, her zaman birlikte olacağız” dedi.


Alınan sosyal yardımlara da değinen Akgemci; “Hiç kimse bu yardımları seçim malzemesi olarak kullanmasın. Kimsenin yardımı kesilmez. Kimse işinden çıkarılmaz. Biz ayrıştırıcı değil birleştirici bir yönetim ile her vatandaşımızın doğumundan ölümüne kadar neye ihtiyacı varsa o hizmeti en üst seviyede sunacağız” diye konuştu.


NERGİZ; BERTİZLİLERİN ÇİLESİ BİTECEK


Mobil sağlık hizmetinin uygulandığı bölgede, insan hayatının hafife alınmaması gerektiğini ifade eden Neslihan Koca Nergiz ise; “Bizim insanımız her şeyin en iyisine sağlık. Bu çağda hala sağlık hizmetlerinden faydalanamıyorsunuz. İnşallah Belediye Başkanı olduğumda sizlere söz veriyorum, sağlık ocakları tüm işleviyle faaliyet gösterecek ve insanımız hak ettiği sağlık hizmetinden faydalanacak” dedi.


Özellikle hanımların hayatını kolaylaştıracağını söyleyen Nergiz; “Buraya getireceğimiz teknik belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra hayatın bütün yükünü taşıyan hanımlarımızın da yaşantısı kolaylaştıracağız. Meslek edinme kursları ile genç kızlarımızın kişisel gelişimlerini tamamlamasını sağlayacağız.


Bu gün buralar mahalle konumuna geçti. Hayata geçireceğimiz projelerimizle modern bir ilçe haline getireceğiz” dedi.


Bertiz halkının en büyük desteği verdiği iktidar partisinden karşılığını alamadığını ifade eden Nergiz; “Marifet sahibi kişilere yetkiyi verirseniz, hizmeti alırsınız. Bu gün MHP bütün kadroları ile memlekete hizmet aşkı ile yanıyor. Gelin hep birlikte bu şehri yönetelim, iyi bir gelecek için, MHP’de buluşalım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER