"Bilim ile siyaseti birleştirdik"

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nin (KSÜ) yıllık yatırım ödeneğinin bu dönem yüzde 45 oranında artırıldığını söyledi.

Ramazanoğlu, KSÜ bünyesinde kurulan "Yabancı Diller Yüksek Okulu"nun tanıtımında yaptığı konuşmada, üniversitenin yeni açılan bölümleriyle her geçen gün geliştiğini belirterek, Kahramanmaraş milletvekillerinin de desteğiyle ödenek konusunda sıkıntıların büyük oranda giderildiğini ifade etti.

AK Parti olarak bilime ve bilim insanına büyük önem verdiklerini kaydeden Ramazanoğlu, "Bakınız üniversitemizin yıllık yatırım ödeneğini bu yıl yıl yüzde 10'dan 45'e çıkartıldı. Bu da Kahramanmaraş milletvekillerinin girişimleri ile oldu. Ayrıca sadece Kahramanmaraş'ta değil diğer üniversitelerdeki araştırma sayısının her yıl artmaya başladı" dedi.

Bilimle siyaseti birleştirdiklerini vurgulayan Ramazanoğlu, Türkiye'nin geleceğinin bilimde olduğuna işaret etti.

Kendisinin de anayasanın dile üzerinde çalışma yaptığını anımsatan Ramazanoğlu, yeni anayasa çalışmalarında Türk dil uzmanlarının da görev alması gerektiğini dile getirdi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ise Üniversite bünyesinde Yabancı Diller Yüksek Bölümünün açılmasında desteğini esirgemeyen Ramazanoğlu'na teşekkür etti. 


HABERİN DETAYI:


2011/2605 sayılı Bakanlar Kurulu kararınca 10 Ocak 2012 tarihinde  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde   Yabancı Diller Yüksek Okulu kuruldu.


Bakanlar Kurulu’nda karar alınma aşamasına kadar süreci takip eden ve Yabancı Diller Yüksek Okulu kurulmasında büyük emeği olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu’na  Sezallar Restaurantta teşekkür yemeği verildi.  


Yemekte bir konuşma yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazan oğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin her yıl %10 oranında artan yatırım ödeneğinin tüm milletvekillerimizin çalışmaları ile bu yıl % 45 oranında artırıldığını,Tıp Fakültesi ve diğer eksik kalan kısımların bir an önce bitirilmesi için bu ödenek artışının önemli olduğunu belirtti.  


Anayasa çalışmaları hakkında da bilgi veren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu,  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın mantık hataları ve anlam bütünlüğü olmayan cümlelerle dolu olduğunu öne sürüp, yeni anayasa hazırlanırken Türk dili uzmanlarının da görev alması gerektiğini de belirtti.   Anayasa’yı yapanların kendilerini milletin üstünde gördüklerini iddia eden Ramazan oğlu şöyle konuştu:

"Bu anayasayı yapanlar, ’Millet şöyle yapacak, böyle yapacak’ diye talimatlar vermişler. ’Milletimiz’ demeyi içlerine sindirememişler. Ancak, ’Milletimiz’ dese kendisi de milletin bir unsuru olduğunu kabullenmiş olacak. Böylelikle kanilerini milletin üzerinde görmüşler. Yani bu anayasanın otoriter olduğu bellidir."   Anayasa’da gereksiz bağlaçların kaldırılıp, mantık hatalarının düzeltilmesi halinde metin hacminin yüzde 30 azalacağını savunan Ramazan oğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Anayasa’da yapıya dokunmadan fazlalıkları çizdiğimiz zaman anlamında herhangi bir değişiklik olmadığı gibi, daha da anlaşılabilir hale geliyor. Böylelikle Anayasa metnimiz suya sabuna dokunmadan yüzde 10 azalıyor. Kelimeye müdahale edersek, karar yerine kararlar dersek, bir başka yerde aynen kelimesi kullansak, bir yüzde 10 daha azalıyor. Eğer cümleye de müdahale edersek bir yüzde 10 daha azalıyor. O zaman anayasadaki metin hacmimiz yüzde 30 oranında azalıyor. Peki, bu metin hacmini ABD Anayasası ile karşılaştıralım. Normal standartlarda bizim anayasamızı belirli boyutta basarsanız, 37.22 sayfadır. Ancak ABD Anayasası aynı formatta basarsanız, 5,7 sayfadır. Yaptığımız bu çalışma, anayasa çalışmalarında Türk dili uzmanlarının da görev alması gerektiğini ortaya koydu." 


Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayriye Bilginer, Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu’na katkılarından dolayı çiçek verdi. Yemeğe ayrıca KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Uğur Yıldırım ve Prof. Dr. Sinan Baş, Türkoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Çağatay Tanrıverdi,Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih M. Erkoç, Ak Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kılınçkıran, Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölüm başkanı Namık Ülkersoy ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayriye Bilginer katıldılar.Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2012, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63