Bir arpa boyu siyaset…

Bir arpa boyu siyaset…

Bu memleket için yapılacak çok şey var da, yapacak kaç kişi var? Hükümet eylem planı hazırlar ülke için onun uygulanmasını bekleriz.
Sayın Vekiller, sayın bürokrasi, sizin de yerelde eylem planlarınız var mı?


Derin analiz
Yol yapılıyorsa, tünel, köprü, kavşak, park yapılıyorsa artık bununla herkes övünmesin,onu yapanlar övünsün. Siz ne yaptınız, yapacaksınız ondan haber verin cancağızım. Vekilseniz halkın karşısına çıktığınızda, kendinizin anlatacağı, memleketinize anlatacağınız bir şeyleriniz olsun. Basın açıklamalarınızda sayın Başbakan diye başlıyorsunuz, halk istiyor ki şu vekilimin gayretleri sayesinde tarım canlandı, hayvancılık için şunları yaptı  vs. vs.  söylesin. 
Sayın bürokratlarımıza gelince, ben şurada  kazasız belasız kimseye bulaşmadan iki üç yılımı doldurayım, asaletimi alayım da Bakanlığa filan kapak atarım  veya yerimi sağlamlaştırayım derdinden kurtulmalılar. Derdimden diyorum çünkü bu düşüncelerin hepsi birer dert.


Mesela, Akademisyenlerle ne kadar  görüşüp fikir alış verişinde bulunuluyor, onların bu memleket için nasıl projeleri var hiç konuştunuz mu?
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemiz var, içinde Ziraat Fakültemiz var, içlerinde ciddi projeler yapan akademisyenlerimiz de var. Bunların içlerinde köyden kente göçü önleyecek projeler var, hayvancılığı geliştirecek, modern tarımı geliştirecek gayet güzel projeler var. Ve diğer bölümlerde de güzel çalışmalar yapan akademisyenlerimiz var. Yani bunu koordine edecek başta Vekillerimiz olmak üzere herkes bu tür projelere imza atmalıdırlar.


Maraş’tan yıllardan sonra bir Bakanımız oldu. Bu sefer de başladık sosyal medyada sayın Bakanımızı ziyaret ettik vs. vs. paylaşımları.
Tamam bunlar güzel şeyler ama biz daha güzel şeyler bekliyoruz.


Kahramanmaraş'ın halkı meclise birden fazla vekil gönderdi…


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63