'Bir gün adalet önüne çıkarılacaksın'

'Bir gün adalet önüne çıkarılacaksın'

Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir gün adalet önüne çıkarılacağını söyledi.


Bahçeli, "Sayın Erdoğan sen ki Kenan Evren'in ve 12 Eylül cuntasının kucağında pışpışlanan, muhtıralardan süt emen, demokrasi karşıtı cepheden gıdalanan 12 yıldır Türkiye'ye kan ağlatan bildik bir despotsun. Sen 12 Eylül'ü bırak da 28 Şubat'ın, 27 Nisan'ın derdine ve peşine düş." ifadelerini kullandı.


TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, 12 Eylül darbesine ilişkin verilen kararı değerlendirdi. Bahçeli, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Konuşmamın bu aşamasında şunu önemle belirtmek istiyorum ki 1980'den 34 yıl sonra darbeciler şeklen cezalandırılıyorsa yıllar alsa da on yıllar geçse de bir gün gelecek 17-25 Aralık'tan dolayı Başbakan adaletin önüne çıkacak ve yaptıklarının bedelini ödeyecektir. Başbakan, Pınarhisar'daki üç beş ayını bile mumla arayacaktır. Bu bizim için bir namus meselesidir. Gün ola harman ola; inşallah 12 yıldır süren sivil ara dönemin rüşvet ve yolsuzluk iktidarının kökünü kazımak bizlere nasip olacaktır. AKP hükümeti vesayeti sonlandırıyorum, statükoyu bitiriyorum diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef almıştır. Sözde darbe davalarıyla suçlu suçsuz ayrımına gitmeden, doğru yanlış tefrikine aldırmadan Türk askerini darbeci göstermiştir."Kanal46


BİZİM TEMELİMİZDE AYAKKABI KUTULARI YOK


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çatı adayla ilgili iktidar cephesinden gelen eleştirilere cevap verdi. Bahçeli, "Bizim temelimizde haram lokma yoktur. Ayakkabı kutuları yoktur. Soygun yoktur. Yolsuzluk betonu yoktur. Papaz cübbesi giyip sırıtmak, bölücülerle kan sofrasında bağdaş kurup pazarlık kabına kaşık sallamak olmamıştır." ifadelerini kullandı.


Bahçeli, Başbakan'ın adaylığını açıklamaktan çekindiğine işaret ederek; kılı kırk yarmakta, bireysel kariyer planlamasıyla ilgili araştırmalarını halen sürdürmekte olduğunu ifade etti. Bahçeli, "Buradan Başbakan'a diyorum ki senin cumhurbaşkanı adayı olman hem partine hem de Türkiye'ye yazık etmek demektir. Sayın Başbakan şunu iyi anla ki senden cumhurbaşkanı asla olmaz, olamaz, olmayacaktır. Erdoğan, gel bu sevdadan vazgeç, gel bu yoldan geri dön, gel inat etme ve milletimize aday olmayacağını hemen açıkla. Eğer başbakanlıktan sıkıldıysan, yorulduysan, bunaldıysan, biraz daha sabret, biraz daha dayan, biraz daha sık dişini, Allah'ın izniyle bir seneye kalmaz seni oradan sandıkla indirip defterini düreceğimizden de ziyadesiyle emin ol." diye konuştu.


"TÜRKMENELİ ZOR DURUMDA"


Irak'ta yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, şöyle devam etti: "IŞİD terörü ilerlemeye ve işgallerine devam etmektedir. Tutsak alınan vatandaşlarımız hala kurtarılamamıştır. Irak kan revan içindedir. Yüce dinimiz İslam'ı diline dolayan katiller tekbirlerle kafa kesmekte, insan canına kıymaktadır. Bu arada IŞİD İstanbul'u hedef aldığını ilan etmiş, Hatay'la ilgili hayale kapılması bile Başbakan ve hükümetinin Türkiye'yi ne hallere sürüklediğinin ispatıdır. IŞİD militanları İstanbul'a ancak iki şartla gelebileceklerdir. O da ya toprak olmak ya da cezaevlerinde çürüyüp kokmaktır.


Bu arada, Türkmeneli çok zor durumdadır. Soydaşlarımız sistematik olarak katledilmektedir. Türkmen şehirleri birer birer düşmektedir. Peşmerge, Kerkük'ü ele geçirmiş, buranın Kürdistan'ın bir parçası olduğunu duyurmuştur.Başbakan Erdoğan'ın bir şey olmamış gibi Barzani'ye mektup yazarak şükran ve teşekkürlerini bildirmesi tam manasıyla skandal ve teslimiyettir. Herkes duysun ki Kerkük dün Türk'tü, bugün Türk'tür, yarın da Türk kalacaktır. 


Türkmeneli'nin tarihi ve kültürel hakları hiç kimse yok sayamayacaktır. 


Engin Alan TBMM'deTürkmen kardeşlerimiz çok ağır çok ciddi taarruz altındadır. Kardeşlerimiz yoksullukla boğuşmakta ve ölümle pençeleşmektedir."


MHP Milletvekili Engin Alan, tahliyesinin ardından bugün ilk kez TBMM'de partisinin grup toplantısına katıldı. Saat 10.30'da başlayan toplantıya geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Engin Alan da katıldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli ile ile birlikte toplantı salonuna giren Alan, alkışlarla karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER