Bir hilal uğruna tastamam 40 yıl!

Bir hilal uğruna tastamam 40 yıl!

Türk siyasetinin en köklü partilerinden olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), kuruluşunun 40. yıldönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluğunu yaşıyor.

Alparslan Türkeş ve arkadaşlarının 40 yıl önce çok zor şartlar altında kurduğu MHP, bugün Türk siyasetinin omurgası, Türk milletinin güvencesi ve Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşamasının garantisi gösterilirken, 13 Şubat Cuma günü akşamı Arsan Center’daki düğün salonunda bir araya gelen 2.500 kişilik kalabalık, partinin 40. yılını kutlarken çok mutlu göründüler.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kutlanma etkinliklerine, yöresel halk oyunları ekibinin gösterisi nefes kesti.

Sağlık eski bakanlarından Kırşehir milletvekili Prof.Dr. Osman Durmuş’un da onur konuğu olarak katıldığı kutlama gecesinde bir konuşma yapan il başkanı Nureddin Demrcioğlu, “Ya ülkücüsün, ya değilsin. Herkesin toplandığı yer MHP çatısı olacak” derken, sinevizyon gösterisi ise seyredenlerin ilgisini çekti.

Eski ülkü ocakları başkanı A.Fatih Sayın, hazırladığı sinevizyon sonrası yaptığı konuşmada, ülkücü hareketin geldiği noktayı, partinin kurulduğu günden bu yana yaşanan siyasi süreci tahlile çalıştı.

ALEVİ-SÜNNİ, HEPSİ DE BU ÜLKENİN ÖZ EVLADI

Etnik ayrımcılıktan yana olmadıklarının altını çizen Sağlık eski bakanı Durmuş ise, bölgede yaşanan etnik ayırımlar karşısında Türk milliyetçilerinin dikkatli olması gerektiğini belirterek, bu tür densizliklere meydan verilmeyeceğini kaydetti.

Durmuş, şunları kaydetti: “Biz sokağa değil, devleti yönetmeye talibiz. Türk milliyetçileri üzerinde oyunlar oynanıyor, sürekli senaryolar yazılıyor. Batının Büyük Ortadoğu Projesi ise, Türk ulusunu bitirmeye yönelik bir projedir ve bunu hazırlayanlar bizim dostumuz olamazlar. Çünkü bu proje, Türk toplumunu parçalamaya, bölmeye yönelik bir projedir. Babayı evlada düşman ediyorlar. Aman ha, bu tuzaklara düşmeyin, ayrılmayın, bölünmeyin! Bakın, Türk Silahlı Kuvvetlerini bile bu çirkin senaryoların içine çekmeye çalışıyorlar. Oysa TSK geleceğimizin teminatıdır. Biz Türkler, milliyetçiler, şehit olabiliriz, gazi de olabiliriz, ama asla köle olamayız. Size nasihatimdir; davanıza, liderinize küsmeyin, onlara sahip çıkın!”

Durmuş, “Bize de yanlış yaptırdılar, ama 40 yıl iyi mücadele verdik. Sizler oyunlara gelmeyin, tezgâhlara kapılmayın!” diyerek bir de uyarıda bulundu ve bol alkış aldı.

AHDE VEFA DENEN HASLET

Konuşmaların ardından, partiye emeği geçen, 40 yıl önceki kurucu il ve merkez ilçe başkanlarına, eski milletvekillerine, bu partide görev alan ve bugün hayatta olmayan eski liderlere, kadınlara katılım belgeleri (şükran plaketi) verilerek onure edildiler, hatırlandılar ve ahde vefanın ne kadar önemli olduğunu vurguladılar. (Haber: Mehmet Fiskeci, Fotoğraflar: Lütfi Yıkan - www.kanal46.com)
YASAL UYARI:Kanal 46’da yayımlanmış her türlü haber, görüntü ve fotoğraf gibi görsel malzeme, bilgi ile belgelerin tüm yayın ve telif hakları saklıdır. Ajans 46 aboneleri dışında, Kanal 46'nın onayı olmadan haber ve yazı içeriğini iktibas etmek veya yeniden yazılı ya da internet ortamında yayınlamak kesinlikle yasaktır. Kanal 46 bu konudaki her türlü yasal haklarını saklı tutar.

"Kanal 46; Basın Meslek İlkelerine Uyar"

Bağımsız ve bağlantısız haberin altındaki imza: KANAL 46.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2009, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63