'Bir kez seçim kaybetmek hayırlı oldu'

'Bir kez seçim kaybetmek hayırlı oldu'

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Demokrat Parti'li gelenekten gelen bir ailenin mensubu olmasına rağmen İnönü Parkı'nı yeniden düzenleyip heykelini diktiği için CHP'li vatandaşların bile oyunu aldığını söyledi.

Durak, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin tiyatro salonundaki meclis toplantısında yaptığı konuşmada, bir dönem seçim kaybetmesinin kendisinin hayrına olduğunu söyledi.

Aytaç Durak, halkın yerine seçilen başkanın hizmetlerini gördükten sonra sürekli kendisini desteklediğini bundan dolayı her dönem seçim yarışından galip çıktığını kaydetti.

Durak, "Seçim kaybetmek benim için hayırlı oldu çünkü halk mukayese imkânı buldu, neyin hayırlı olacağını Allah bilir." dedi.

Seçim kaybettiği yıllarda aracının önüne atılan bir vatandaşın "Keşke ellerim kırılsaydı da sana oy verseydim" dediğini hatırlatan Durak, "Adanalı o günkü yönetimi görmemek için sürekli bizi yukarıda tutuyor. Seçimi kaybetmeseydim, bugünkü günleri göremezdim." diye konuştu.

Bu arada, Merkez Park'taki çay bahçesinin süre uzatımına ilişkin meclis üyeleri arasında anlaşmazlık yaşandı. AK Partili Meclis Üyesi Şaban İş, yeni meclisin süre uzatımına karar vermesi gerektiğini belirtince Başkan Durak, buna encümenin karar vereceğini ifade etti. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde komisyonlardan gelen raporlardan biri oy çokluğu diğerleri ise oy birliğiyle kabul edildi.

CİHAN

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2009, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63