'Bu bir istikbal ve istiklal mücadelesidir'

'Bu bir istikbal ve istiklal mücadelesidir'

Başbakan Erdoğan, partisinin Trabzon Atatürk Alanı'nda düzenlediği mitinginde halka seslendi.


Tüm Trabzon ve çevresini selamlayan Erdoğan, "Fatih'i Fatih Sultan Mehmet olan, valisi Yavuz Sultan selim olan, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, nice alimin, nice sanatçının, nice siyasetçinin şehridir Trabzon. Ali Şükrü Bey'in şehridir Trabzon. Seni kalpten selamlıyorum" dedi.


Erdoğan, bugün Trabzon'un Karadeniz gibi coşkulu olduğunu belirterek, "Rabbim Trabzon'unu korusun. Rabbim, huzurumuzu, kardeşliğimizi, yol arkadaşlığımızı muhafaza etsin. Artık 31 Mart'ta büyükşehir olan Trabzon'umuz için hayırlı olsun" diye konuştu.


Dün Kocaeli ve İstanbul mitinglerini yorumlayan Erdoğan, her iki mitinge olan katılımın çok fazla olduğunu söyledi. Erdoğan, şunları kaydetti:


"Buradan, Trabzon'un komşusu şehirleri de muhabbetle selamlıyorum. Geçen seçimlerde ilk olarak Bayburt ve Gümüşhane'ye gitmiştim. Bu seçimlerde yoğun program nedeniyle gidemedim, arkadaşlar gidiyor. Bayburt ve Gümüşhane'ye selamlar gönderiyorum. Yine Giresun'u da selamlıyorum. Orada muhteşem bir mitingimiz oldu, inanıyorum ki Giresun da gereken cevabı 30 Mart'ta sandıkta verecektir. Gittiğimiz her ilde, Trabzon'da olduğu gibi büyük bir coşku, heyecan var."


Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yapan Erdoğan, "Şırnak, Iğdır, Kars, Ağrı 10 yıl önce, 'burada havalimanı yapılacak' dense kim inanırdı? Kimse inanmazdı. Ama bunlar kendilerine bu hizmeti verenlere, verse de vermese de oyunu bizi yine de hizmeti götürüyoruz, götüreceğiz. Çünkü onlar şu partili, bu partili değil benim vatandaşım. Hakkari'ye... Bizim orada milletvekilimiz yok, ama biz orada havaalanı yapıyoruz. Hastaneler, okullar yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Yollar yapacağız, yapıyoruz. Niye orası Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır. Ayrım yok. Biz buyuz" dedi.


Bu bir istikbal ve istiklal mücadelesidir


Kadınlardan kapı kapı dolaşmalarını, bildiklerini bilmeyenlerle paylaşmalarını isteyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:


"Biz miletin, ülkemizin, bayrağımızın çıkarlarını kutsal bir emanet olarak omzumuzda taşıyor, onu yere düşürmemenin mücadelesini veriyoruz . Evet, bu bir istikbal ve istiklal mücadelesidir. 'Bu bir istikbal mücadelesidir' derken bu mücadele Türkiye'nin geleceğini, istikbalini ve istiklalini belirleyecek bir mücadeledir."


(AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66