'Bu bütçenin fazla vermesi Lazım ama vermiyor, çünkü faize ödeniyor'

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam: “Ekonomide 880 milyar TL gelir bekleniyor, 840 milyar TL gider bekleniyor. Yani bu bütçenin 40 milyar TL fazla vermesi lazım. Ama bakıyorsunuz 80 milyar TL’ye yakın açık veriyor. Neden? Çünkü 117 milyar TL borç faizi ödenecek” dedi.

'Bu bütçenin fazla vermesi Lazım ama vermiyor, çünkü faize ödeniyor'

31 Mart yerel seçimlerine hazırlanan Saadet Partisi, bir otelde düzenlediği aday tanıtım toplantısı ile belediye başkan adaylarını kamuoyu ile paylaştı. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ında katıldığı programda ekonomiden sanayiye, sanayiden eğitime kadar bir çok konuda konuşuldu.

İstiklal Marşı ve Kuran tilaveti sonrası kürsüye gelen Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, hükümeti sert dille eleştirdi.  16 yıl sonra TBMM’de temsil edilme imkanı bulduklarını belirten İslam şöyle konuştu: “Malumunuz 24 Haziran 2018 seçimlerinde 16 yıl sonra mecliste tekrar temsil edilme imkânı bulduk ve Saadet Partisi şu an 2 milletvekili ile mecliste temsil ediliyor. Bende gittiğim her yerde sizlerin görüşünü söylüyorum. 6 aydan fazla bir vakit geçti. Sağ olun bize güvendiniz. Bizde gittik, yeminimizi ettik, göreve başladık.

BİZ ACİZ KULLARIZ

Siz aciz bir kula kulluk ediyorsunuz, yapmayın bunu diyorum, meclisten birisi bana ‘Aciz kul sensin’ diyor. Benim yaptığım vekillikten memnun musunuz? Bunu tüm içtenliğimle soruyorum. Hiç endişeniz olmasın. Bu hikâye nerede biter bilmiyorum ama her zamanda ve zeminde hakkı söylemeyen namerttir. Neden sinirleniyorlar? Söylediklerimiz aslında sadece herkesin bildiği doğrular. Söylediklerimizde bir şey yok. Diyoruz ki sarayda yaşamayın, öfkeleniyorlar. Diyoruz ki bu dünyanın nimetleri kısıtlıdır, cennet sadece ve sadece Allah’ın yaratacağı, sonsuz nimetlerle donanmış bir yerdir. Siz burayı cennete çeviremezsiniz. Siz burayı cennete çevirirseniz, bizim cehennemimiz haline getirirsiniz diyoruz. Buna da kızıyorlar.

EKONOMİDE 880 MİLYAR TL GELİR BEKLENİYOR, 840 MİLYAR TL GİDER BEKLENİYOR

Büyük yanlışlar içinde oldukları için hepinizin bildiği gündelik doğruları getirmek bunları rahatsız ediyor. 16 yıl, yani bunların döneminde doğan çocuklar artık reşit olmak üzere. Ekonomide 880 milyar TL gelir bekleniyor, 840 milyar TL gider bekleniyor. Yani bu bütçenin 40 milyar TL fazla vermesi lazım. Ama bakıyorsunuz 80 milyar TL’ye yakın açık veriyor. Neden? Çünkü 117 milyar TL borç faizi ödenecek. Borcun ana parası ve faizi değil, borcun ana parası ile hiç alakası yok. Sadece ve sadece vadeyi atlatmak için al şu faizini der. Ana para ödemesini şimdi değil, daha sonraya erteleyebilir. Bu ülkeyi tefeciye mahkûm ettiler. Tarımı, hayvancılığı bitirdiler. Eğitim çöktü. 

ÜLKE KİRLENDİ

Sadece yandaş ve hain üzerinden gidiyorlar. Kendilerinden olmayanlara hiç saygıları yok ve netice de gerçekten bu ülkeyi devraldıklarından çok çok kötü duruma getirdiler. Bunu kendileri yaptı. Ne adına yaptılar? Kendilerini kalkındırdılar. Kendi yandaşlarını kalkındırdılar ve sizlerin bizlerin bu insanların hakkı olan şeyleri gasp ettiler. Liyakate son verdiler. Bakın geçen gün ne oldu? Fizikten Türkiye birincisi olan bir genç. Son birkaç yıldır girdiği sınavlardan öğretmen olmaya çalışıyor, fizikten Türkiye’de derece yapmış. Bu çocuk yüksek bir not alıyor, ama mülakat diye bir şey koydular. Geçen yılki mülakattan da 93 puan alıyor. Bu yıl bakıyorsunuz mülakat puanından 54 vermişler. Nerede bu 54’ün sırrı? 

ANTALYA’DA BUNLARIN 16 YILININ ÖZETİNİ GÖRÜRSÜNÜZ

Sağ olsunlar sizin gibi birçok il ve ilçeden davet alıyoruz. Geçenlerde Antalya’ya gittik. Antalya’nın Döşemealtı diye bir ilçesi var. Döşemealtı’na gidin bunların 16 yılının özetini görürsünüz. İlçede 2 tane şantiye yükseliyor. Bir tarafta hipodrom yapıyorlar, öteki tarafta cezaevi yapıyorlar. Bunların döneminde 2 şey arttı. Cezaevi arttı bir de kumar oynayanlar arttı. Neden? İşsizlik. Döşemealtı’nda verilen mesaj açık. Diyor ki sana paranı al şurada ganyana yatır bana bir güzel ver o parayı diyor. Yok, ben oynamam hipodromdan dışarı çıkacağım, şöyle bir bakacağım derseniz karşıda sizi cezaevi bekliyor. Sistem bunun üzerine kurulu. Yani Döşemealtı Türkiye’nin 16 yılının özetidir. Ama umutsuz olmayın. Döşeme altı’na gittiğinizde bir de OSB göreceksiniz. Bunu kim yaptı? 1976 yıllarında Necmettin Erbakan açtı”

ADAYLAR TANILTILDI

Yerel siyasetin ısındığı şu günlerde Saadet Partisinin Kahramanmaraş büyükşehir Belediye Başkan Adayı da kamuoyuna tanıtıldı. Saadet Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Vahdet Sürücü, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’dan sonra kürsüye gelerek vaatlerini sıraladı.

Sürücü şöyle konuştu: “Bizim dönemimizde ilçelerimizi güçlendireceğiz. Elbistanlı bir kardeşim ben Kahramanmaraşlıyım demekten gurur duyacak. Afşin’deki kardeşimiz ben Kahramanmaraşlıyım demekten gurur duyacak. Bizi ayrı vilayet yapın demelerine gerek kalmayacak. Çünkü bizim en bariz baskımız Allah’ın kulları arasında asla bölge ayrımcılığı, ırk ayrımcılığı, mezhep, din ayrımcılığı yapmayan şanlı bir anlayışın temsilcileriyiz. Bundan 10-12 yıl önce Orta Karadeniz’de bir vilayette gezerken şehrin hoşuma giden güzel manzaraları vardı. 

ONLARIN RESİMLERİNİ ÇEKİYORUM 

Yanımda beliren 30 yaşlarında bir erkek o kendi memleketine küfrederek dedi ki başkanım nesi varda çekiyorsun memleketin? Şimdi arkadaşlar bir insanın kendi memleketine küfretmesi çok büyük bir hadisedir. Herkes birde yabancıya karşı kendi memleketine asla küfretmez. Benim kafa nasıl çalıştı? Dedim ki bu adamı bu memlekette nasıl ötelediler ki bu adam bir yabancının kulağının dibinde kendi memleketine küfrediyor. İşte muhterem arkadaşlar biz başkan olduğumuz zaman memleketin akıllısına da sahip çıkacağız, delisine de sahip çıkacağız. Memleketin hiçbir vatandaşını asla dışlayamayacağız. Herkesin derdiyle dertleneceğiz. Dışarıdan bir misafir geldiği zaman ister yurt dışından ister yurt içinden siz memleketi temsilen belediye başkanınızı dışarıdan gelen misafirin karşısına oturtuyorsunuz, dışarıdan gelen misafir sizin belediye başkanınızda temsil kabiliyeti görmezse şehrimizi küçümser. Bu sebeple adayların içerisinde kimi daha layık görüyorsanız elbette ki onu seçmek Nisa suresinin 58’inci ayetinin bir gerekliliğidir. Çünkü Nisa suresinin 58’inci ayetinde Allah, Ey insanlar, emanetleri ehline veriniz

NECMETTİN ERBAKAN’IN TALEBELERİSİNİZ

Sizler son yüzyılda dünyanın en mükemmel, en muazzam en muhteşem hocası olan Necmettin Erbakan’ın talebelerisiniz. Elhamdülillah ki hükümet ortağı olduğumuz zaman bakınız hiçbir zaman tek başımıza iktidar olmadık. Hep koalisyonlarla idare ettik ama hem dış âlemde hem iç âlemde insanlığa en büyük hizmetleri en hayırlı bir şekilde yaptık. Biz belediye başkanınız olduğumuz zaman uçuk, kaçık projelerle uğraşarak memleketimizi borç batağına sürüklemeyeceğiz. İnsanımıza günlük hayatında ve geleceğini ilgilendiren ne tür yatırımlar yapmamız gerekiyorsa milletin ekonomik kaynaklarını o yatırımlar için en akıllı en vicdanlı en namuslu bir şekilde kullanacağız. Yaptığımız iş sağlam olacak. Yaptığımız iş güzel olacak. Yaptığımız iş hayatı kolaylaştıran insanlığa hizmet eden nitelik taşıyacak”

BİZ KESİNLİKLE BU DÖNEM İTTİFAKIN İÇİNDE DEĞİLİZ

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Narlı’da, “Biz bu seçimlerde Türkiye’de ittifak yapmadan tek başımıza yürüyoruz. Biz kesinlikle bu dönem ittifakın içinde değiliz. Türkiye’nin her tarafında tek başımıza seçimlere giriyoruz. İnşallah bunun neticesi hayırlı olur. Biz milli görüş belediyeciliğini özümsedik. İnşallah önümüzdeki belediye seçimlerinde halkımızın da teveccühü ile geleceğiz ve milli görüş belediyeciliğini tekrar hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ŞU ŞEKİLDE;

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Vahdet Sürücü

Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Erkan Pınarbaşı

Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekim

Andırın Belediye Başkan Adayı Abdullah Tor

Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı İrfan Şişman

Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Mükremin Gökçe

Ekinözü Belediye Başkan Adayı Oktay Ceyhan

Elbistan Belediye Başkan Adayı Sami Polat

Göksun Belediye Başkan Adayı İhsan Köroğlu 

Nurhak Belediye Başkan Adayı Mehmet Alıç

Onikişubat Belediye Başkan Adayı Selim Kale

Pazarcık Belediye Başkan Adayı Ali Çolak

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63