'Bunlara bir Osmanlı tokadı atacaksınız'

'Bunlara bir Osmanlı tokadı atacaksınız'

Bahçeli, 'AKP'nin yanlış gidişine dur diyecek millet iradesiyle bir Osmanlı tokadı atacak olan bir seçim olacaktır'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bu seçimleri hafife almayınız. Bu seçim öyle bir ortamda yapılmaktadır ki, AKP'nin yanlış gidişine dur diyecek millet iradesiyle bir Osmanlı tokadı atacak olan bir seçim olacaktır'' dedi.

Bahçeli, partisince Çankırı Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 29 Mart yerel seçimlerine geçmiş dönemlerdeki seçimlerden çok daha farklı bir anlam yüklendiğini savundu.

''Bu seçimlerde belediye başkanımızı, il genel meclisi, belediye meclisi üyelerimizi seçmekle kalmayıp, milletimizin geleceğini belirleyecek olan önemli bir işareti de millet iradesi olarak ortaya koymak durumunda olacağız'' diyen Bahçeli, o nedenle bu seçimlerin çok önem arz ettiğini vurguladı.

Bahçeli, ''Bu seçimler, siyasetin, siyasetin meşruiyet zeminini kuvvetlendirecek olan meşruiyetin varlığını, tartışmadan ortadan kaldıracak olan bir seçim olarak düşünülmeli ve görülmelidir'' diye konuştu.

29 Martta ne kadar yüksek katılım sağlanırsa seçimlerin meşruiyetinin o kadar tartışma dışında tutulmuş olacağını ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü millet iradesinin belirleyici gücü, yüksek katılımla mümkün olabilir. Mutlaka bir gününüzü demokratik hakkınızı kullanmaya ayırarak sandığa gidiniz. Ancak oy kullanmak yetmez. Sandığa da sahip olmak lazımdır. Sandık açılıncaya, hangi sandık müşahidi, gözlemcisi bulunursa bulunsun, oy sonuçları netleşinceye kadar sandığın başında durmakta fayda vardır. Çünkü 22 Temmuz seçimlerinde hala tartışmalar devam ediyor.

Oy kullanan insanlar, 'benim oyum nereye gitti' diye sormaya başlıyor. Bu, sandığa sahip olmamanın acı bir tecrübesidir. O sebepten dolayı, bu demokratik hakkımızı kullanırken sandığa da sahip olmalıyız. Oyların kaybolmaması, başkalarına yazılmaması için sorumluluğuyla hareket edilmeli ki Türkiye'de seçim sonuçları siyaseti güçlendirsin. Millet iradesini güçlendirsin. Milletimiz de bu konuda kararını net olarak açıklamış olsun.''

''OSMANLI TOKADI''

Bu seçimlerin, AK Parti'nin ortaya koyduğu sosyo ekonomik politikaların acı sonuçları üzerinde milletçe düşünmek için önemli olduğunu savunan Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

''Bu seçimleri hafife almayınız. Bu seçimler mahalli idareler seçimleridir, doğrudur. Bu seçim, sadece ve sadece belediye başkanını, belediye ve il genel meclis üyesini seçecektir, o da doğrudur. Ama bu seçim öyle bir ortamda yapılmaktadır ki, AKP'nin yanlış gidişine dur diyecek millet iradesiyle bir Osmanlı tokadı atacak olan bir seçim olacaktır. Bunun AKP'liler açısından da hayırlara vesile olacağına inanıyorum. Bu ülke açısından da hayırlara vesile olacağını düşünüyorum.''


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2009, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
coskun cesur
coskun cesur - 13 yıl Önce

EVET HALKIN TOKADI SÖYLEMLERİYLE İCRAATLARI BİRBİRİNİ TUTMAYAN PARTİLERE PATLADIĞI ZAMAN BOYUNLARI DÖNMEZ OLUYOR YAKIN GEÇMİŞTE GÖRDÜK D....B.........İYİ BİLİR.

abdulkadir kahraman
abdulkadir kahraman - 13 yıl Önce

asıl tokadı bu seçimde talepleri dinlenilmeyen sağlıkçılar atacak . akp siz hala bu müdürle devam edin dolaylı olarak sizde personele zulum yapıyorsunuz......

SIRADAKİ HABER