Bunu insafsızlık ve vicdansızlık olarak değerlendirdi!

Bunu insafsızlık ve vicdansızlık olarak değerlendirdi!

BDP'lilerin tepki çeken görüntüleri Başbakan Erdoğan'ın da gündemindeydi.


Uludere'de 35 köylünün hayatını kaybettiği olay sonrası basın açıklaması yapan BDP'lilerin tepki çeken kahkahasına Erdoğan da sert çıktı. Erdoğan bunu insafsızlık ve vicdansızlık olarak değerlendirdi.

 


Şırnak Uludere'de 35 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili BDP heyetinin düzenlediği basın toplantısında tepki çeken görüntüler ortaya çıkmıştı. BDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Sabahat Tuncel'in kahkahaları havada uçuşmuştu. Kahkaha tufanına gazeteci Nuray Mert'in de kısa süreli katıldığı dikkat çekmişti. Bu görüntüler bu Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında da gündemdeydi.

 

VİCDANSIZLIK

 

Erdoğan bu görüntülerle ilgili olarak, "Protestoda kameralar önünde kahkahalar atacak kadar insafsız ve vicdansızlardır. Korucuları terör örgütüne nasıl hedef gösterdiklerini çok iyi biliyoruz. Cenazeler üzerine parti bayraklarını asmak ikiyüzlülük ve fırsatçılık değildir de nedir?" dedi.

 

ULUDERE'DE 35 KİŞİNİN ÖLÜMÜ

 

Şırnak'ın Uludere İlçesi'ndeki 35 kişini ölümüyle ile ilgili olarak Başbakan Erdoğan, " En küçük detayına kadar adli ve idari inceleme yapılıyor. Hassas çalışmalarından dolayı şahşım ve milletim adına Genelkurmay Başkanı'nın ve komuta kademesine teşekkür ediyorum. Kim ki "Uludere'de 35 kürt öldürüldü" diyerek meseleyi etnik zemine taşıyorsa o her türlü manevi ve insanı değeri ayaklarının altına almış ve çiğnemiş edemektir . Biz olay böyle bakmıyoruz. Uludere'de 35 insan hayatını kaybetmiştir. Orada cenazeyi etnik kökene göre tasnif edenler insanlıktan nasibini alamamış . Cenazeleri bile "Türk-Kürt" diye ayıran şeytanın yolundan yürüyenlerdir. Tabutların üzerine parti bayraklarını asmak iki yüzlülük ve fırsatçılık değil de nedir? Terörist başının fotoğrafını taşıyanlar bu cenazede. Sonra birileri çıkıyor bu olay üzerinden bu ülke bölünmüştür diyor. Sen kimsin ve kimi temsil ediyorsun ? Silahlı efendileriniz ipinizi gevşetmediği sürece tuvalete bile gidimezsiniz . Terör örgütünün kalkan yaptığı vatandaşlar için hangi tepkiyi verdiniz? Terör örgütüne sorumluluk yükleyip yeter artık dediniz mi? Sizin nifak tohumlarınız kök salamaz. Apo'yu peygamber diyenlerin bu topraklarda muhatabı yoktur. Vesayet altına şekillenen köy yakan, faili meçhullere karışan bir devlet yok. Biz önce millet önce insan diyoruz. Devleti cani gibi göstermeye kaldırmak büyük bir vicdansızlıktır. Terör örgütünün tüm tahriklerine rağmen hak ve özgürlükleri esas alan bir anlayışımız var" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2012, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63