'Çanakkale Zaferi tarih yazdığımız bir destandır'

'Çanakkale Zaferi tarih yazdığımız bir destandır'

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet ERKOÇ 18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yılı münasebetiyle bir basın bildirisi yayınladı.


Erkoç, basın bildirisinde Çanakkale Zaferinin tarih yazdığımız bir destan olduğunu belirtti.


Basın bildirisi şöyle;


"Değerli Basın Mensupları,
Bugün Çanakkale Zaferi’nin 99. Yılını kutlamanın ve vatanını, milletini,  milli ve manevi değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını feda etmiş aziz şehitlerimizi anmanın onurunu yaşıyoruz.


Çanakkale Zaferi, bağımsızlığımızın milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz ve vatan topraklarımıza göz dikenleri “Çanakkale Geçilmez” diyerek tarih yazdığımız bir destandır.


Milletimizin tarih boyunca kazandığı en önemli zaferlerden ve en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını büyük bir gayretle savunduğunu göstermesi bakımından tarihimizin eşsiz örneklerinden biridir.


İşte bu yönüyle Çanakkale Zaferi, milletimize nesilden nesile ilham kaynağı olabilecek, yol gösterebilecek büyük bir öneme ve yere sahiptir. Bu nedenle “Her yeni yetişen nesil, bu büyük zaferi milletimize yaşatanların ruhunu iyi özümsemeli, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığımız söz konusu olduğunda, Çanakkale ruhunu sonsuza dek hissedebilmelidir.”


Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize vatan kılan ve tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirten şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63