Çankaya'da Gül ile görüşecek!...

Çankaya'da Gül ile görüşecek!...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 16 Haziran Pazartesi günü Çankaya Köşkü’nde saat 14.00’da AKP 22. dönem Kahramanmaraş Milletvekili ve Belediye eski başkanı Hanefi Mahçiçek’i kabul edecek.

Bilindiği gibi; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Hanefi Mahçiçek arasında sıkı bir yakınlık ve dostluk bulunuyor. Hatırlanacağı üzere; 2000 yılında zamanın Fazilet Partisi’nde Recai Kutan’a karşı genel başkanlık yarışına giren Abdullah Gül, seçim gezisi kapsamında Kahramanmaraş ve diğer illere gitmiş, birçok yerde ise parti binalarına kabul edilmeyerek önüne engeller çıkarılmıştı.

Zamanın Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise genel merkezin sıkı talimatlarına rağmen, Abdullah Gül’e bir hayli yakınlık göstererek karşılamış ve ağırlayan isim olarak dikkat çekmişti. İşte o günden sonra Mahçiçek ile Abdullah Gül arasındaki dostluk ve yakınlık bir hayli artmış, fırsat buldukça ikili bir araya gelmişlerdi.

AK Parti’nin kapatma davasının bulunduğu kritik bir süreçten geçilirken, Cumhurbaşkanı Gül tarafından Mahçiçek’in köşke ‘baş başa görüşme’ için davet edilmesi ise bir hayli merak uyandırdı. (Ajans 46 - www.kanal46.tv)
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2008, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66