Çelik: Boşuna sevinmesinler daha çok beklerler!

Çelik: Boşuna sevinmesinler daha çok beklerler!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "AKP'de 13 Eylül'den sonra kriz çıkar" açıklamasını, "Sayın Kılıçdaroğlu ve partisi temenni edebilir, fakat daha çok beklerler, boşuna sevinmesinler" diye değerlendirdi.

Referandumda 'evet' diyeceklerini açıklayan sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'ne gelen Hüseyin Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13 Eylül'de AK Parti'de Cumhurbaşkanlığı krizi başlayacağını ve partide bölünmelerin olabileceği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Çelik, "Anladığım kadarıyla Kılıçdaroğlu kendi temennisini söylüyor, bizi herhalde tanıyamamışlar. Sayın başbakan hatırlarsanız kendisi rahatlıkla Cumhurbaşkanı olacakken 'Sayın Gül bizim adayımızdır' dedi. Bizim aramızdaki bu sevgiyi bazılarının anlamaması normaldir. Çünkü CHP kongreler partisi olduğu için CHP'nin en küçük ilçe kongresinde bile sandalyeler havada uçuşur. ve ayak Oyunları CHP'de çok revaçtadır. Ama bizim tüm kongrelerimiz büyük bir olgunlukla yapılır ve partinin başına kim geçeceği, kimin nerede görev alacak bunlar kesinlikle problem olmaz. Sayın Kılıçdaroğlu ve partisi temenni edebilir, fakat daha çok beklerler, böyle bir şey olmaz, boşuna da sevinmesinler. Ben adım gibi eminim ki böyle bir şey söz konusu bile olmaz. Sayın Kılıçdaroğlu referandumda gündemi değiştirmek için o gün aklına ne geliyorsa onu söylüyor" dedi.

CHP'nin İstanbul'da astırdığı iddia edilen 'Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için evet' şeklindeki afişi değerlendiren Hüseyin Çelik, "Dervişin fikri neyse zikri de odur. CHP'nin genetik kodlarında problem var. Bir taraftan sözüm ona başörtü problemini çözecek, bir taraftan Müslüman kadınlarını rahibelere benzetiyor. Hani Müslüman mahallesinde salyangoz satmak işte buna derler. Gözlerle sözler aynı şeyi söylemiyor. Ağızdan, sözden yağ-bal damlıyor, fakat göze baktığınız zaman göz başka şey söylüyor. Benim annem genelde bir insanın icraatıyla sözleriyle örtüşmediği zaman 'Onun ağzı Musa'ya, fiili Firavun'a benziyor' der. Kimsenin Musa gibi konuşup Firavun gibi icraat yapma hakkı yoktur. Sonra kamuoyunun tepkisi üzerine o afişleri apar topar topladılar. Onun için kendi halkımıza ve değerlerine saygılı olmayı öğrenmemiz lazım" diye konuştu.

Çelik, KPSS ile ilgili iddiaların araştırıldığını, soruların cemaat üyelerine verildiği yönündeki iddiaları ise ciddiye almanın mümkün olmadığını kaydetti. (DHA)


Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2010, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63