CHP, 62'de en az 15 hedefliyor!

CHP, 62'de en az 15 hedefliyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat, 29 Mart 2009 yerel seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlandıklarını belirterek; “CHP olarak Kahramanmaraş il genelindeki toplam 62 belediyeden en az 15’ini kazanmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Siyasetin iyice ısınmaya başladığı şu günlerde, siyasi partiler adaylarını bir bir belirlerken veya son aşamaya gelirken, AK Parti’deki belirsizlik ve arayış ise sürüyor.

Seçim yarışının en hareketli partilerinden birisi olarak dikkatleri üzerine toplayan CHP, yerel seçimler öncesinde adaylarını belirledi.

Kahramanmaraş’ta haftalık olarak yayımlanan Kimlik Gazetesi’nin Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın eski binasındaki bürosunu ziyaret eden ve bu arada 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü de tebrik eden CHP Milletvekili Durdu Özbolat, 20 yıllık AK Parti zihniyetine son verileceğini öne sürdü. Özbolat, bu sebeple kaliteli, vizyon sahibi bir isim olan Rıfat Nedim Kabakçı’yı aday gösterdiklerini hatırlatarak; “Günümüz siyasetinde en büyük sorun siyasi partiler ve seçim kanunun nedense bir türlü değiştirilememesinin kuşku götürmez bir siyasi hata olduğudur. Bunun yanında yaklaşık 60 belediyeden en az 15’ini kesin almayı hedefliyoruz. 30 Mart 2009 tarihine CHP damgası vurulacak” dedi.

Gazete bürosundaki kahvaltılı toplantıya beraberinde parti yöneticileri ile katılan Özbolat, basına her zaman ve her yerde destek verilmesi gerektiğinin altını çizerek, bunu en iyi CHP’nin yaptığını kaydetti.

Özellikle Pazarcık ilçesinde kimin aday gösterileceği sorusu gündemin ilk maddesini oluştururken, mevcut başkan Memiş Özdal ile işadamı Kamil Dalkara arasında geçecek yarıştan kimin galip ayrılacağı merak konusu olmaya başladı.

CHP İl Başkanı Galip Yılışın da, merkez ilçe kadar ilçe ve beldelerdeki adaylarının hepsinin de kaliteli isimler olduğunu, artık AKP zihniyetinin yıkılma vaktinin geldiğini söyledi ve bu seçimde CHP’nin çok iddialı bir çalışma stratejisi belirlediğini kaydetti.

Yılışın, çalışan gazeteciler gününü kutlamayı ihmal etmedi.

CHP milletvekili Özbolat, il başkanı Yılışın yanında, il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri de bu toplantıda hazır bulunurken, Gazeteciler Mustafa Şirin ve Mehmet Taş da yerel seçim sürecindeki gelişmelerle ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

İşte CHP adaylarından bazıları:

Kahramanmaraş: Rıfat Nedim Kabakçı (Üst düzey yönetici)

Nurhak: Ahmet Akkuş (Mevcut Başkan)

Elbistan: Hakan Ecevit Gürünlü (Avukat)

Göksun: Mustafa Koca

Andırın: İbrahim Sedefoğlu (Eczacı) (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2009, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63