CHP'de Buruk Kutlama

CHP'de Buruk Kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ve teşkilat üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.


İl teşkilatında gerçekleştirilen basın açıklamasına, Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden şehitler için saygı duruşunda bulunulması ile başlandı. 301 madencinin yaşamını yitirdiği kaza nedeniyle bayram sevincinin hüzne dönüştüğünü ifade eden İl Başkanı Şengül, “Bir yanda facia, diğer yanda 19 Mayıs. Hüzünlüyüz ve böyle bir günde bayram yapmamız tabii ki mümkün değil. Faciada hayatını kaybedenleri anıyorum. Ancak bu hükümet döneminde Atatürk’ü anma günleri diye adlandırdığımız bu günler sıradanlaştırılmaya çalışılıyor. Ama şunu herkes bilmeli ki ne Atatürk, ne de Atatürkçüler hiçbir zaman unutulmayacaktır” diye konuştu.
Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Barış Antürk ve Oniki Şubat İlçe Başkanı Salman Savranlı’nın da bayrama ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu basın açıklamasında, İş Güvenliği Uzmanı olan ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş tarafından, Soma faciasının teknik yönlerine ilişkin bilgiler verildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67