CHP'de Gürsel Tekin MYK'ya seçildi....

CHP'de Gürsel Tekin MYK'ya seçildi....

Gürsel Tekin’in tek aday olduğu CHP Parti Meclisi’nde 48 oyla MYK üyeliğine seçildi.

CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine PM Üyesi Gürsel Tekin seçildi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde yapılan toplantıda 76 üye oy kullandı. 48 kişinin oyunu alan Tekin, MYK üyesi oldu.

CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi Çetin Soysal, bir gazetecinin, neden aday olmadığına ilişkin sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

“Aday olacağımı hiçbir şekilde açıklamadım. Aday olacağım yönünde de bir çaba içinde olmadım. Sayın Genel Başkanımız MYK'da daha önce açıkladığı eski İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ile birlikte çalışacağını ifade etmişti. Bugün de Parti Meclisi'miz o yönde karar vermiştir. Genel Başkanımızın bu konudaki çalışma arkadaşını seçmesi ve bu konuda kendisiyle uyum içerisinde partimizin iktidara geleceği bu süreçte bir dayanışma içinde olabileceği koşulları yaratan kimlerse bizim de o çalışmayı, o katkıyı vermemiz gerekiyor. Bu konuda Genel Başkanın daha önce de ifade ettiği gibi çalışma arkadaşını belirlemesine katkı sağladık.”

Bir başka gazetecinin PM toplantısının gergin geçip geçmediğine ilişkin sorusu üzerine Soysal, şunları söyledi:

“Toplantıda her hangi bir gerginlik yok. Gergin olması için de bir neden yok. CHP bu süreçte çok önemli bir çalışma yürütüyor. Önümüzde 12 Eylül var. Bir referandum süreci var. Genel Başkanımız Anadolu'nun dört bir yanında yoğun bir çalışma temposu içerisindeyken burada böyle bir kriz yaratmak doğru değil, haklı değil. Burada Genel Sekreterimizin çok önemli katkısı oldu.”

TEKİN: "GERGİNLİK OLMADI"

Tekin, PM toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, toplantıda herhangi bir gerginliğin söz konusu olmadığını söyledi. Tekin, toplantıda 53 üyenin oy kullandığını, bunlardan 48'inin oyunu alarak MYK'ya girdiğini söyledi.

Oy veren, vermeyen bütün üyelere teşekkür eden Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bundan sonraki süreçte Gürsel Tekin'e onur verici bir görev verildi. Genel Başkanıma çok çok teşekkür ediyorum. CHP tabanını, ailesini ve Kılıçdaroğlu'nu mahcup etmeyeceğim. Bütün gücümle önümüzdeki süreçte 12 Eylül Anayasası'yla ilgili mücadele edeceğiz. Daha sonra da CHP'nin iktidar olabilmesi için elimden gelen bütün gayreti sarfedeceğim.”

Bir gazetecinin, “CHP Parti Meclisinde neden 48 oy aldınız, bu az değil mi? Önder Sav ile aranızda herhangi bir sorun var mı” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tek aday olduğu için bazı arkadaşlarımız erken ayrıldı. Onun için 53 arkadaşımızdan 48'i oy verdi. O konuda bir sıkıntı yok. CHP ailesi içerisinde herhangi bir kırgınlık, dargınlık söz konusu değil. Kimseyle aramda bir sorun yoktur. Genel Sekreterimle de partimin bütün yetkilileriyle de aram son derece iyidir.”

Bir gazetecinin CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile aynı katı paylaşıp paylaşmayacağını sorması üzerine de Tekin, “Aynı yuvayı paylaşıp da aynı katı paylaşmamak olur mu” dedi. (Hürriyet)


Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2010, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63