CHP'li Özbolat'tan soru önergesi

CHP'li Özbolat'tan soru önergesi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail konusunda eleştiren muhalefete yönelttiği "bekara karı boşamak" sözünü soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

Özbolat, Başbakan'a "Af dileyeceğimiz argo bir cümleyi neden kullanıyorsunuz? Karı kelimesinden hoşlanan bir tek kadın duydunuz mu?" diye sordu.

Özbolat Meclis Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde Başbakan Erdoğan'ın, muhalefetin İsrail'in Gazze saldırısı konusunda hükümete yönelttiği eleştirilere, "beni affedin, bekara karı boşamak kolaydır" yanıtını verdiğini hatırlattı. Özbolat önergesinde Erdoğan'a şu soruları yöneltti:

"Af dileyeceğiniz argo bir cümleyi neden kullanıyorsunuz? Karı kelimesinden hoşlanan bir tek kadın duydunuz mu? İsrail'le ilişkilerimize ilişkin "anlatamadığınız' size sıkıntı veren angajmanlarımız mı var? İşgalin başladığı günden bugüne uluslar arası platformlarda kabul edilip uygulanan somut bir öneriniz oldu mu? Gazze işgalini neden önceden haber alamadınız? İstihbaratımız içeriye mi dışarıya mı yoğunlaşıyor? Bu işgal sürecinde "çok şey yapmış' görüntüsü verirken yaptığınız açıklamada "Gazze'den sadece 10 yaralı getirebildiğimiz' anlaşılıyor. Yarısı kadın ve çocuk 1300 ölü ve 5000 yaralıdan sadece 10 yaralı getirmek çok şey midir? Gazze'de yaşayan 2000 Türk vatandaşımız için yaptığınız diplomatik bir çaba var mıdır?" (ANKA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2009, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63