CHP'nin seçim bürosu açıldı

CHP'nin seçim bürosu açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 29 Mart seçimleri öncesinde seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

Müftülük civarı Hafız Ali Efendi Meydanı’ndaki Köker sitesi altında hizmete sunulan seçim bürosunun açılışı, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, İl Başkanı Galip Yılışın, Merkez İlçe Başkanı Ramazan Burhan ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

CHP Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Rıfat Nedim Kabakçı, seçimi kazanması halinde Kahramanmaraş’ı sorunlarla boğuşan değil, dünya ile yarışan bir kent haline getireceğini öne sürdü.

Törende konuşan CHP Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Rıfat Nedim Kabakçı, kenti model bir şehir haline getireceğini söyledi. Kahramanmaraş’ın kentleşmede ve şehircilikte çok gerilerde kaldığını iddia etti.

Kabakçı; “Yollarımız ve trafiğimiz herkesi bezdirmiş durumda. Şehrimizin tarihine ve değerlerine hiç sahip çıkılmamış. Sportif, kültürel, sosyal gelişime hiç değer verilmemiş. İmar, altyapı ve fen işleri zamanın ihtiyaçlarının ve gereklerinin çok gerisinde. İnşallah seçimi kazandığımızda yerel yönetimde değişim rüzgarlarını estirmeye başlatarak halka sunduğumuz hizmetlerde çok önemli iyileştirmeler sağlayıp farklılıklar yaratacağız. Ana amacımız Kahramanmaraş’ı eşsiz mirasına sahip çıkarak bir dünya kenti haline getirmektir. Bu kenti sorunlarla boğuşan değil, dünya ile yarışan bir yer haline getireceğiz” diye konuştu.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ise, Kahramanmaraş’ın deprem kuşağı üzerinde bulunduğunu ifade ederek önlem alınması gerektiğini söyledi. Özbolat: “Anadolu’nun en hareketli fay hattı üzerinde bulunuyoruz. Üniversite’nin ve Kandilli rasathanelerinin elimde bulunan raporlarında olası bir depremde kentin yarısından fazlasının yıkılacağını söylüyor. Tüm bunlara rağmen herhangi bir şey yapılmadığını görüyoruz. Yeni belediye oluşturulduğunda ilk yapılan şeyin bu olması gerekir ve depreme dayanıksız binalar yıkılmalı veya iyileştirilmesi yapılmalıdır” dedi.

CHP İl Başkanı Galip Yılışın’da büyüyen Kahramanmaraş’ı geliştirecek kişinin adayları Rıfat Nedim Kabakçı olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Narlı Belediye Başkan adayı İlhami Kozak, Fatmalı Belediye Başkan adayı Servet Bekereci ve Tekir Belediye Başkan adayı Bekir Dağ da partililere tanıtıldı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2009, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63