CHP’de Öztunç ve Dalkara El Ele!

CHP’de Öztunç ve Dalkara El Ele!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pazarcık İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen CHP dayanışma yemeğinde,  il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve milletvekili adayları ve Eski Milletvekili adayı Kamil Dalkıran’ında katılımı ile Narlı’da düzenlenen dayanışma yemeğinde bir araya gelerek beraberlik mesajları verildi.


CHP Pazarcık İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinin açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Veysel Şevran, “İşsizliğin arttığı Türkiye’de yoksulluk artıyor. Bizlere düşen görev 1 Kasım seçimlerinde birlik ve beraberlik, bizim için gerçekten çok önemli dedi. 


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Milletvekili Adayı Bilge Kağan Taşkesen, CHP İl Başkanı Esat Şengül, Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, 23. Dönem Milletvekili adayı Kamil Dalkara ile yaklaşık 2 bin partili ismin katıldığı dayanışma yemeği renkli görüntülere sahne oldu. Gecede Genel Merkezin almış olduğu karar nedeni ile müzik çalınmadı.


ŞENGÜL: “1 KASIM ÖNEMLİ SEÇİM”


Geniş katılımla ile gerçekleşen toplantıda konuşan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül,  1 Kasım seçimlerin kritik bir seçim süreci olduğunu belirterek ‘beraberlik’ çağrısında bulundu. Başkan Şengül konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok önemli bir sürece girdik, 1 Kasım hepimiz için önemli, ülkemiz için de önemli, geleceğimiz için de önemli. Adaylarımızın, çalışma arkadaşlarımızın sürekli yanında olarak 1 Kasımda zaferi kazancağız” dedi.  


DALKARA: “ALİ ÖZTUNÇ’A DESTEK VERECEĞİZ”


CHP Pazarcık İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen dayanışma yemeğine, katılan CHP Eski Kahramanmaraş Milletvekili adayı ve Eski Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara; “CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, benim kardeşim, benim arkadaşım. Ben bir partiliyim, biz Cumhuriyet Halk Partisinin Kahramanmaraş’tan milletvekili çıkarabilmesi için 1 Kasıma kadar çalışacağız hep birlikte Ali Öztunç’u Milletvekili yapacağız. Kamil Dalkara partiye küstü diyenlere cevabım, ben partime küsmedim küsmemde.  1 Kasım’da birlik olacağız, beraber olacağız, Ali Öztunç’u göndereceğiz” dedi.


Dalkara; “Cumhuriyet Halk Partisinden hiç ayrılmadık, hiç vazgeçmedik bundan sonrada asla vazgeçmeyiz. Cumhuriyet Halk Partisin kurumsal kimliği asla bitmez, kalıcıdır bu kimlik. Hepimiz bu kimliğe tabiyiz ve başarılı olmak için de bize ne düşüyorsa biz sonuna kadar varız. Pir Sultan’ın dediği gibi ‘dönen dönsün ama ben dönmezem yolumdan’. Milletvekili adayımız benim eski bir dostum arkadaşım onunla birlikte mutlaka başarılı olmak zorundayız. Kahramanmaraş’tan bir milletvekilinin çıkarılması için gece gündüz çalışacağız, hep birlikte” dedi.


ÖZTUNÇ: DALKARA İLE EL ELE ÇALIŞACAĞIZ


Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç “Sevgili Pazarcıklılar, Narlılılar, değerli dostlar, sevgili canlar” diyerek başladığı konuşmasında; “Cumhuriyet Halk Partililer ağaya kalkmış durumda. 7 Haziran seçimlerinde kayıp ettiğimiz milletvekillini yeniden alacağız, asla teslim etmeyeceğiz.  Hep birlik içinde olup Elbistan, Afşin Göksun, Pazarcık yani Kahramanmaraş’ın tamamı birlik içinde bu defa kayıp ettiğimiz bir milletvekilini de alacağız. Bu zamana kadar emek verdiğimiz diğer ikinci bir milletvekilini de çıkaracağız” dedi.


KAMİL DALKARA İNANILMAZ YOĞUN ÇABA VERDİ


Öztunç; “7 Haziran seçimlerinde 1. sıra Milletvekili adayımız olan Pazarcık Eski Belediye Başkanımız sevgili Kamil Dalkara, inanılmaz yoğun bir çaba sarf etti, emek verdi. Çalıştı, uğraştı, didindi, elinden gelen her şeyi yaptı ama sebeplerden dolayı öyle böyle birtakım sebeplerden dolayı biz seçimi kayıp ettik. Milletvekili çıkaramadık. 7 Haziran seçimlerinde listede olan milletvekili adayı arkadaşlarımız, il yöneticilerimiz, ilçe yöneticilerimiz herkes büyük bir emek sarf etti” dedi.


BAYRAK DEĞİŞİMİ VAKTİ GELDİ KAMİL DALKARA İLE OMUZ OMUZA


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç konuşmasının devamında, “Bayrak değişimi vakti geldi. Genel merkez böyle uygun gördü. Az önce Kamil Dalkara’nın konuşmasını can kulağıyla dinledim ve dedim ki içimden,  işte gerçek Cumhuriyet Halk Partili olmak budur. Cumhuriyet Halk Partili herkes, partisini öne çıkarmalıdır, rozetini takmalıdır. İşte burada partinin terbiyesini, ahlakını almış Kamil Dalkara ile birlikte omuz omuzayız. Beraber seçim çalışmasını onunla birlikte sürdüreceğiz, onunla el elle vereceğiz. O da bu kardeşini destekleyecek. İnşallah, birlikte 1 Kasımda sonuç alacağız ve almak zorundayız” dedi.


"KAN KUSUP, KIZILCIK ŞERBETİ İÇEÇEĞİZ"


Milletvekili adayı Öztunç; “1 Kasımda bu seçimi kayıp edersek, Kahramanmaraş’ta sol siyaset adına hiçbir şeyimiz kalmaz. Pazarcık Belediyesini kayıp ettik, bir tek elimizde Nurhak kaldı. Eğer bu seçimi de kayıp edersek oda elimizden gidebilir. Onun için hepimizin bireysel anlamda düşünmesi gerekiyor, elimizi vicdanımıza koymamız gerekiyor, kırgınlıkların ve küskünlüklerin bırakılması gerekiyor, hep beraber el ele vermemiz gerekiyor. Türkiye’nin kurtuluşu Cumhuriyet Halk Partisindedir. CHP’yi iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmak zorundayız. Bunun için de el ele vereceğiz, gönül gönülle vereceğiz, gerekirse kan kusup kızılcık şerbeti içtik diyeceğiz, başka çaremiz yoktur. Bunu yarınlarımız çocuklarımız için geleceğimiz için yapacağız. 1 Kasım hayatta olma günüdür. Onun için de gönül gönüle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız.  Burada bulunan bütün arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi'nin birinci sıra adayı gibi çalışmak zorunda” dedi.


“KAHRAMANMARAŞ’IN KALESİNE ALTI OKU DİKECEĞİZ”


Öztunç, son olarak konuşmasına; “Burada 60 köyden gelen vatandaşlarımız muhtarlarımız var. Dayanışma çok önemli, dayanışma ile kazanacağız buna yürekten inanın. İşte o zaman Maraş’ın kalesine altı oku dikeceğiz. İşte o zaman Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta var mıymış yok muymuş göstereceğiz. İşte o zaman Kahramanmaraş’tan CHP’nin sesi Ankara’ya daha gür gider” dedi.


Pazarcık İlçesinin Kamil Dalkara’yı çok sevdiğini, Kamil Dalkara’nın da Pazarcık ilçesini çok sevdiğini ben biliyorum. Çünkü biz eski arkadaşız dostuz. Bu seçimde Pazarcık’tan ve Narlı’dan eski oylarımızı tekrar alacağız arkadaşlar ne olursa olsun almak zorundayız. Kahramanmaraş’ta Cumhuriyet Halk Partisini ayağa kaldırmak için hep beraber çalışacağız.”


"CUMHURBAŞKANI İKİ GÜN BOYUNCA KENDİNE GELEMEDİ"


“7 Haziran hep birlikte sandığa gittik hep beraber toplum kararını verdi dedi ki hey Adalet ve Kalkınma Partisi, artık sen bu ülkeyi tek başına yönetme kardeşim diyerek mesajını verdi. Sen yanına bir başka partiyi al ya da hey muhalefet siz bir araya gelin beraberce bir hükümet kurup bu ülkeyi yönetin diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a verdi.  hey Recep Tayip Erdoğan sen Başkan olamayacaksın sen çok şımardın yeter senin bu millette yaptığın bu kadarda insanın burunu büyümez seni başkan yapamayacağız dedi halkımız, 7 haziran seçimlerinden sonra hatırlayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan iki gün boyunca kendine gelemedi sesi soluğu çıkmadı nefesi kesildi nefesi sokağa çıkmadı adam ama horozlandı ama sonra plan yaptı kurguladı dedi ki ben ülkeyi tekrar seçime götüreceğim bütün hamleleri ona göre yaptı.”


“HALKIMIZ 1 KASIM’DA TOKATI VURACAK”


“Koalisyon görüşmeleri AKP ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında başladı, günlerce konuşuldu, yapıldı edildi. Sonra dediler koalisyon yok seçim var. Ee seçim varsa halk da burada. Hodri meydan.. 1 Kasımda, yediğin tokattın iki katını yiyerek aynayı da göreceksin, Konya’yı da göreceksin.  Hep birlikte bu tokatı vuracağız.”


"ERDOĞAN HABER GÖNDERDİ, AİLEME DOKUNMAYIN DİYE"


“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu birkaç gün önce açıkladı. Koalisyon görüşmelerinde. Yok, imam hatipmiş, yok iki parti anlaşamıyormuş estek, köstek, saçma sapan şeyler söylüyorlar. Hepsi yalan bunların tek bir şeyi vardı, Genel Başkanımız açıkladı. Koalisyon görüşmelerinin sonunda haber gönderiyor Cumhurbaşkanı. Bu yolsuzluklardan dolayı aileme çocuklarıma dokunmayacaksan koalisyonu kuralım diyorlar.  Ama namuslu insan genel başkanımız, kırmızı plaka için, bir başbakan yardımcılığı için, 10 bakanlık için, kabul hırsızlara evet mi diyecek. Böyle bir şeyi kimse kabul etmez. Hiçbir sosyal demokrat kimse, sol dünyada kimse bu alakasız teklifi kabul etmez, etmedi. Ne oldu? Koalisyon kurulmadı, ülke erken seçime gidiyor 1 Kasım’da.”


"BUNLAR SADECE YÜRÜTMEYİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR"


“1 Kasım’da bu AKP hükümetinden kurutulacağız. Bakın bunlar çalıyorlar, çalmadık bir şey bırakmadılar. Çalmak konusunda ustalar. Çalacak bir şey bulamadılar, şimdi seçim bildirgemizdeki vaatlerimizi çaldılar. Zaten diyorlardı ya, bizim işimiz yürütme. Yürütmenin başıyım diyordu bir zaman Cumhurbaşkanı hatırlarsanız. Maşallah Cumhurbaşkanı yürütmenin başı iyi yürütüyor, çalıyor. Sen, ailen, çocuklar ülkeyi yürüttünüz, gemiciklerle beraber yürüttünüz. Cumhurbaşkanı o zaman belediye başkanı iken ne diyordu? Parmağımda bir yüzük var. ikinci yüzük varsa eğer, başka bir yüzük takarsam parmağıma, bir servete konarsam haram yemişimdir diyordu.”


"1 KASIM HIRSIZLARDAN KURUTULMA BAYRAMI"


“Bu hırsızlardan kurutulma vakti gelmiştir, oda 1 Kasımdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayacağız, bayramı bitirmeyeceğiz. İki gün daha 1 Kasım’da AKP’den Kurutulma Bayramı’nı kutlayacağız. İnşallah, bunlardan kurtulacağız, hep birlikte” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66