Çokyiğit'e broşür dağıtım yeri tepkisi!

Çokyiğit'e broşür dağıtım yeri tepkisi!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı Kayseri eski Defterdarı Enver Çokyiğit’in seçim broşürlerinin dağıtım yeri olarak cami önlerinin seçilmesi büyük tepkiye neden oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün memleketi Kayseri’de uzun yıllardır Defterdar Yardımcılığı ve Defterdarlık yapan Enver Çokyiğit bu görevi sürdürürken 1 Aralık Pazartesi günü istifa ederek AKP’den Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

Kahramanmaraş halkı tarafından pek tanınmayan ve bilinmeyen Enver Çokyiğit’in yakın çevresine en büyük referansının ve güvencinin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki olduğunu söylediği öne sürülüyor.

İstifa ettikten sonra resmi görevleri nedeniyle yaklaşık 30 yıldır uzağında kaldığı memleketi Kahramanmaraş’a gelerek aday adaylığı başvurusunda bulunan Enver Çokyiğit 2 Aralık tarihinden bu yana siyasi çalışmalarında çok sönük kaldı. Teşkilat mensuplarınca da pek tanınmayan Çokyiğit, yeniden aday gösterilen Özhaseki’den işaret aldıktan sonra tanıtım ve reklam çalışmalarına başladı. Ancak Çokyiğit’i anlatan seçim broşürlerinin dağıtım yeri olarak bugünkü Cuma namazına müteakip cami önlerinin seçilmesi başta cemaatin ve duyarlı kesimlerin haklı olarak eleştirilerini ve tepkisini çekti.

Bu olaya büyük tepki gösteren vatandaşlar; “Siyasi bir olayda insanların dini duygularından faydalanarak bu şekilde istismar etmeye çalışmak Ak Parti’den aday adayı olmuş birisine gerçekten yakışmadı. Olayı CHP’nin çarşaf açılımına benzetiyoruz. Nasıl ki CHP’nin bu açılımını takiye olarak gören iktidar partisi çevreleri, acaba bu şekilde broşür dağıtılmasını nasıl değerlendiriyorlar? Bu durumda aynı şekilde din istismarı değil de nedir? Aday adayı Çokyiğit’in bu konudaki açıklamasını da doğrusu merak ediyoruz.” diye tepkilerini dile getirdiler. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2008, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 12 yıl Önce

Kayseri defterdarlığı görevinden istifa ederek Kahramanmaraş'a gelip AKP'den Belediye Başkan aday adayı olan Enver beyi öncelikle bu medeni cesaretinden dolayı kutluyorum. Kendisini dün akşam aksu tv'deki programda büyük bir ilgi ile takip ettim acaba nasıl birisi neler söyleyecek ne gibi projeleri vardır diye....ama öncelikle hüsrana uğradığımı söyleyebilirim. kendisi vasata bile ulaşamadı performansı ile....ilk defa kahramanmaraş halkına kendi sesi ve görüntüsü ile hitap etme fırsatı bulmasına rağmen (kahramanmaraş) dersine iyi çalışmadığı için bence şansını iyice zora sokmuştur. hele de bu kente belediye başkan aday adayı olan birisinin öncelikle öğrenmesi gereken en basit en temel konularda bile adeta sınıfta çaktı. Mesela; eski belediye başkanlarımızdan hacı ali özal'a hacı ali öcal dedi, hanefi mahçiçek'e hanefi nahçiçek dedi. balık pazarının da yer aldığı belediye pasajına belediye işhanı dedi. bunlar basit ama önemli detaylardır....(bu kenti birgün ele geçirirsem...) gibi çok garip ve hiçte hoş olmayan bir kavramı da kullanınca beklentileri iyiden iyiye boşa çıkardı.......keşke dersine daha iyi çalışsa idi.....demekki yakın arkadaşı olmakla çok övündüğü hasekiden gerekli dersleri ve tiyoları tam olarak almamış.........

SIRADAKİ HABER

banner63