Daşcı'nın 12 Şubat mesajı

Daşcı'nın 12 Şubat mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Mustafa Daşcı, Kahramanmaraş’ın 12 Şubat Kurtuluş Bayramı vesilesi ile yayımladığı mesajında; “12 Şubatlar da Kahramanmaraşlı olmanın bir kez daha haklı gururunu yaşıyoruz. 1919 Yılında yaşanan işgalden 1920’de kurtulmanın sevincini paylaşıyoruz” dedi.

Daşcı, 12 Şubat mesajından şu görüşlere yer verdi: “Tarihte yaşananların günümüze taşınması adına kurtuluş günlerini önemsemeliyiz.

Kahramanmaraş kendi kendini kurtardı. Ciddi hiçbir destek almadı. Gerçek kurtuluşun, vatanın tamamının kurtulmasında olduğunu bildiği için durmadı. Osmaniye, Kadirli, Kırıkhan, Adana ve Gaziantep gibi komşularımızın kurtuluşuna da ciddi katkılar sağladı.

Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesi; Peçe (Namus ), Bayrak (Bağımsızlık) ve Din (İslam) mücadelesidir. Bacılarının namusuna el atıldığını gören Sütçü İmamlar süt maşrapasının yerine tabancaya, Kaledeki Bayrağının indirildiğini gören Mehmet Aliler kılıç, kama ve kaleme, Cuma namazına el atıldığında Rıdvanlar imanlarına sarılarak mücadeleyi başlatmış ve mucizelere denk işler başarmışlardır.

Kahramanmaraş kurtuluş hareketinin ilk gününde yayınlanan beyanname, geçmişi ve geleceği hatırlatır ahaliye. Malazgirt’e, Söğüt’e, Mekke’ye götürür Maraşlıyı. Namusuna el uzatılan bacısının yardımına koşan Sütçü İmam ve Kalede Bayrak olmadan size Cuma Namazı kıldıramam diyen Ulu Cami İmamı Rıdvan Hoca, o günün şartlarının Fatihi ve Selahaddin-i Eyyubisidir. Bedir’in ruhu neyse, Hendek’in ruhu neyse, Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesinin ruhu odur. Bu ruhu ne pahasına olursa olsun kaybetmemeliyiz. Gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde aktarabilmeliyiz.

Bu kutsal mücadelede unutulmaz kahramanların arasındaki yerlerini alan:
Maraş Müdafa-i Hukuk Cemiyeti Reisi Arslan Beyi, Kılıç Ali, Yörük Selim ve Yzb. Kamil Beyleri, Müftü Tekerek Hacı Mehmet Tevfik, Müderris Dayızade Keskin Hacı Mehmet, Liva Müderrisi Seyithan Zade Osman, Müderris Leblebici Zade Hafız Ali, Emir Abdülcelil Zade Şeyh Ali Sezai, Beyazıt Oğlu Muharrem, Katip Zade Mehmet, Köker Zade Eczacı Lütfi, Karakız Oğlu Muhittin, Şehit Evliya Zade, Sütçü İmam, Çakmakçı Sait, Gaffar Kabuloğlu Osman, Nalbant Bekir, Zülfikar Çavuş Oğlu Hüseyin, Tiyekli Oğlu Kadir, Cineviz Mustafa, Abdullah Çavuş, Göllülü Yusuf Çavuş, Mıllış Nuri, Abdal Halil Ağa ve tüm isimsiz kahramanlarımızı şükranla yâd ediyoruz. Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz. Vatanımızı ve güzel şehrimizi her türlü beladan ve musibetten koruması adına Yüce Mevla’ya niyaz ediyoruz.

Ekonomide, eğitimde, sağlıkta ve iç huzurda daha iyi yaşanılır bir kente kavuşmak adına tekrar bir kurtuluş mücadelesi başlatmalıyız ve mutlaka galip gelmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kahramanmaraşlı Hemşerilerimin 12 Şubat Kurtuluş Bayramlarını kutlar saygılar sunarım.” (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2009, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63