'Davaların olumsuz etkileneceği endişesi taşıyoruz'

'Davaların olumsuz etkileneceği endişesi taşıyoruz'

"Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasını bizde istiyoruz ancak Yazıcıoğlu ve 12 Eylül gibi devam eden davaların olumsuz etkileneceği endişesi taşıyoruz"


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, "Özel Yetkili Mahkemelerin (ÖYM) kaldırılmasını bizde istiyoruz ancak Yazıcıoğlu ve 12 Eylül gibi devam eden davaların olumsuz etkileneceği endişesi taşıyoruz" dedi.
Çayır, Pazarcık ilçesinde partisince düzenlenen aday tanıtım programı sonrası yaptığı açıklamada, ÖYM'lerin kaldırılmasını kendilerinin de istediğini ancak devam eden Muhsin Yazıcıoğlu ve 12 Eylül davalarını olumsuz etkilenmesinden endişe duyduklarını belirtti.
ÖYM'lere ilişkin görüşlerini aktaran Çayır, şunları söyledi: "Yazıcıoğlu ve 12 Eylül davası Başbakan tarafından ayrı tutulmalıdır. İnsan hak ve özgürlüklerinin sonuna kadar kullanılmasına evet diyoruz. Ama ÖYM'lerde devam eden davaların bir anda kesilmesine yol açacak şekilde hareket edilmesine 'hayır' diyor bir yanlıştan kaçarken başka bir yanlışa düşülmemesi gerektiğini savunuyoruz."
Son günlerdeki dinlemeyle ilgili çıkan haberlerde değerlendiren Çayır, "Kendilerinin dinlenmesinden rahatsız olanlar, bir başka şekilde dinlemelerle insanların mahremiyetine girmektedirler. Bu kabul edilemez. Bu tür dinlemelerle insanları da fişlediler. Ne zaman ki kullandıkları silah kendilerine döndü bu sefer bundan rahatsız oldular. Biz bu tür dinlemeleri tasvip etmiyoruz" şeklinde konuştu.
Çayır, daha sonra ilçede 41 yıldır yayın yapan bir gazetenin sahibine ise 41. yayın yılı anısına plaket verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER