Davutoğlu'ndan Belediye ve AK Parti'ye ziyaret..

Davutoğlu'ndan Belediye ve AK Parti'ye ziyaret..

Kahramanmaraş’a günübirlik gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu; ''Dış politikada ne kadar başarılı olursanız olun, Ankara'da ne kadar plan yaparsanız yapın, dünyanın dört bir tarafını dolaşırsanız dolaşın, arkanızda milletin gücünü, manevini desteğini ve sizinle birlikte her yerde beraber olduğunu taşımazsanız müzakereleriniz güçlü olmaz'' dedi.

Kahramanmaraş'ta incelemelerini sürdüren Bakan Davutoğlu, AK Partili Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'ı ziyaret ettikten sonra, AK Parti il teşkilatına da ziyarette bulundu.

Bakan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, yaptıkları çalışmaların hepsinde milletin desteği olduğunu söyledi. Türkiye'nin dış politikada yoğun bir tempo içerisinde olduğunu hatırlatan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dış politikada ne kadar başarılı olursanız olun, Ankara'da ne kadar plan yaparsanız yapın, dünyanın dört bir tarafını dolaşırsanız dolaşın, arkanızda milletin gücünü manevini desteğini ve sizinle birlikte her yerde beraber olduğunu taşımazsanız müzakereleriniz güçlü olmaz.''

Ekonomide, dış politikada ve yatırımcı bakanlıkların gerçekleştirdiği çalışmalarda hep milletin desteği olduğunu kaydeden Bakan Davutoğlu, ''Biz parti teşkilatlarımızın disiplininin, dinamizminin hükümetimizin çalışmalarına yansımasını, doğal olan bir disiplin olarak görüyoruz. Bütün bu başarıların arkasında genelde siyasi istikrar var. 8 yıldır Sayın Başbakanımızın liderliğinde ülkemiz en istikrarlı dönemini yaşadı. Geçmiş dönemlerde iktidarlar göründü ama bu kadar insicam içinde, böylesine hedefleri belirlenmiş şekilde bir ekibin tam ortak hareket içinde çalıştığı çok az görülmüştür'' ifadelerini kullandı.

Ziyaret anısına AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Bakan Davutoğlu'na üzerinde Türk Bayrağı sembolü olan ağaç oyma hediye etti.

Ticaret ve Sanayi Odası’nda işadamları ile de buluşan Bakan Davutoğlu, kentin tarihi ve turistik yerlerinden Ulu Cami ile Kapalı Çarşı’yı da gezdikten sonra Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bir konferans verecek. Bakan Davutoğlu, konferansın ardından karayolu ile Kahramanmaraş'tan ayrılarak Kilis'e geçecek. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2010, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63